Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy régi leletemen az van,...

Ha egy régi leletemen az van, hogy érzelmileg labilis ez a személyiségzavart jelenti vagy csak álltalánosságban egy labilitást?

Figyelt kérdés
Régi, régi lelet, azt az orvost már nem tudom megkérdezni.

2021. márc. 11. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
A kettő dolog egy és ugyanaz, szóval mindkettő.
2021. márc. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Nem, a ketto dolog nem ugyanaz. Erzelmi labilitas sokminden tunete lehet, sima krizis is kihozhatja, a szemelyisegzavarhoz komolyabb dolgok kellenek, es akkor bno-kod is lenne.
2021. márc. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azóta diagnosztizáltak amúgy Elkerülő és Borderline személyiségzavarral.Csak azon gondolkodtam így vissza nézve,hogy akkor csak gyanú lehetett...Akkor nem is foglalkoztam ezzel...
2021. márc. 11. 14:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, a mély érzelmi élettel rendelkező, az érzelmeket mélyen átélő ember feltehetően hajlamos olyan érzelmi hullámzásra, amit a mai orvostudomány már kategorizál is. Régebben ez a kategória hivatalosan még nem létezett.
2021. márc. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem is tudom. Én mondjuk szenvedek magamtól. Sokszor érzek ürességet, olyan dühöt, amit nem tudok kezelni, ezt álltalában önbántással tudom enyhíteni vagy kicsinálom a férjem stb.Persze van más tünetem is. Csak néha úgy olvasok erről a személyiségzavarról, mintha igazából semmiség lenne... De én szenvedek, mint a mérgezett egér...

Csak megfelelő terápiával évekkel ezelött, most nem ugyan itt tartanék. Ezért gondolkodtam el. Mondjuk akkor nem volt ennyi rálátásom magamra a mentális állapotomra, ezért sem kerestem kifejezetten személyiségzavarra terápiát, csak tengődtem a tb alapú nagyrész gyógyszeres kezelésben.

2021. márc. 11. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!