Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan ne tudjon érdekelni,...

Hogyan ne tudjon érdekelni, hogy apám iszik?

Figyelt kérdés

Nem az a borzasztó nagy ivó, berúgni nem szokott, max spicces, de a napi adag mindig, szertartásosan megvan. A megjegyzéseiből látszik, hogy nagyra tartja a piát, meg hoyg iszik, viccel vele (mintha vicces lenne) stb. Ha valahova mennie kell, ahogy hazaér az első, hogy legurít egy felest, mint aki ezt várta kb. egész nap.

Vannak ilyen napok, néha meg semmi (vagy csak nem tudok róla), de mindenhogy idegesítő, és kb. a szememben a béka hátsója alá lecsúszott.

Hogyan lehet ezt elviselni?


2021. márc. 11. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Koltozz el.
2021. márc. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az ivásnak számos lelki oka lehet, én biztosan megpróbálnék vele erről beszélni, megérteni őt. Ez az életedet (a látott példán kívül) negatívan befolyásolja valahogy? Ha agresszív, erőszakos, amikor iszik, vagy ha nem dolgozik, ott már vannak komoly problémák. Ha ilyet nem tapasztalsz, ha nevel téged, eltartja a családot és normálisan viselkedik, addig becsüld meg és próbálj vele erről beszélni, mondd hogy neked ez hogy esik, próbáld meg megérteni, kérdezősködj efelől.
2021. márc. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem befolyásolja -már azon kívül hogy engem idegesít.

Nem a mennyiséggel van baj, inkabb a gondolkodásával. Bár az is lehet csak rémeket látok...

2021. márc. 11. 19:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Túlgondolod. Sokan a kajáért vannak így oda. Azt is furcsállod? Ilyen embert sem tudnál elviselni?
2021. márc. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg nem részegedik le napi szinten, vagy bántja a családot, tör zúz, addig nincs nagy baj. Stressz levezetés
2021. márc. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Egy pszichológus előtt talán megnyílna, ugyanis nagy valószínűséggel valami belső feszültsége van, amit alkohollal old.
2021. márc. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6: Dehogy van belső feszültsége. Én is napi 2-3 doboz sört iszok átlagosan, mert imádom az ízét. Sosincs rám semmilyen hatással, a részegségnek közelében sem vagyok. Mostanában már szinte csak IPA-kat iszok, ezek jönnek be a legjobban.
2021. márc. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az 100% hogy belső feszültsége van, az meg 0, hogy valakinek valaha is megnyílik.

De az tenyleg lehet hogy túlreagálom...

2021. márc. 11. 19:20
 9/10 anonim ***** válasza:

En a kerdezo oldalarol kozelitem meg a kerdest. Batyamat es apukamat rovid idon belul lattam reszegen 13-14 eves koromban, es ez nekem olyan nagy trauma volt, hogy tobbek kozott emiatt sem akarok parkapcsolatot. Pedig mar kozelebb vagyok a 40-hez, mint a 30-hoz. Siman reagalhat valaki igy. A pszichologusnak is borzaszto nehezen mondtam el a reszleteket. O azzal kezdte a vallomas utan, hogy mindenkinel mashol van a hatar, hogy mit el meg traumakent. En azota sem szeretem, ha mellettem alkoholt isznak. Nem szeretek idegenekkel egy tarsasagban lenni. Ha egy buliba megyek, akkor hamarabb lelepek, minthogy barkit reszegen lassak. Ha nalam van osszejovetel, nincs alkohol. Tobbek kozott emiatt sem jartam diszkoba (pedig korabban nagyon vartam, hogy 16 eves legyek, es mehessek).

Szoval persze, lehet azt mondani, hogy ertse meg az apjat. Csak szerintem ott van a masik oldal is: vajon milyen nyomot hagy a kerdezoben ez? Nem mondom azt, hogy annyira szelsosegesen fog reagalni, mint en, de siman kialakulhatnak rossz mintazatok :(

2021. márc. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megértelek #9. Én fiatalon láttam egy amputált lábú embert. Nagyon mély nyomot hagyott bennem, azóta olyan szinten kerülöm őket, hogy még olyan weboldalt se látogatok, ahol esetleg feljöhet ez a téma. Volt egy időszak, hogy emiatt nem mozdultam ki itthonról vagy 1,5 évig, mert féltem hogy találkozok egyel. Voltam pszichológusnál is, segített. Azt is megtudtam hogy ez egy fóbia (konkrét neve nincs, bármitől kialakulhat félelem, tehát végtelen féle fóbia létezik és sokat nem neveznek el), ahogy egyébként az alkoholtól való félelem is az, erről emlékszem hogy beszéltünk akkor. Tehát mentális betegség mindkettő. Simán lehet hogy a kérdezőnek is ilyenje van.
2021. márc. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!