Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gondolkozom sokat azon,...

Miért gondolkozom sokat azon, hogy kiskoromban molesztáltak-e? Elképzelhető, hogy a pszichés tüneteim erre vezethetőek vissza?

Figyelt kérdés
Az egész kiskorom olyan homályos, és átszövi valami rossz érzés az egészet.6 éves koromtól erős pánikrohamaim voltak és állandó szorongásom, de mai napig nem jövök rá az okára. 12 éves koromtól anorexiás voltam, majd bulímiás. Erős apakomplexusom van, párkapcsolatot még nem tudtam létesíteni senkivel, de mindig olyan emberekbe szeretek bele akik min. 20 évvel idősebbek nálam, és többnyire nárcisztikus/bántalmazó emberek, akiktől függök. Édesapámat alig bírom elviselni, idegesít minden mozzanata, de nem tudom megmondani, hogy miért. Van egy nagyon rossz érzés, ami akkor jön elő ha valaki megérinti pl. a derekamat: Összerezzenek és előtör egy érzés, mintha valaki meg akarná érinteni a nemi szervem, és teljesen lefagyok. 21/l

2021. márc. 13. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
98%
Fú, hallod, én is végigszorongtam az eddigi életemet és 2-3 éve ilyen régi emlékképek villannak be néha random módon gyerekkori zaklatásról. Olyan mintha filmet néznék magamról. De nem tudom eldönteni, hogy a valóság tör felszínre vagy az agyam szórakozik velem. Hihetetlen az egész.
2021. márc. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én sem tudom, mert félek, hogy csak beképzelem, mostanában annyi molesztálásos esetet hallani és félő hogy csak emiatt gondolok rá
2021. márc. 13. 20:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez van velem. És nem tudom, hogy mi a valóság, de sokszor eszembe jutnak homályos jelenetek.

Azt olvastam, hogy ezek gyakori kényszergondolatok OCD-nél. Én pedig elég kényszeres vagyok, tehát elképzelhető.


Nem gondoltál arra, hogy pszichológushoz menj?

2021. márc. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2021. márc. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!