Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van értelme így...

Szerintetek van értelme így tovább élni?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok. A mindennapjaim a munkàról szólnak. Azt szeretem nagyjából, de azért sok a sz*r ott is nèha. Barátaim már nincsenek, hiába voltak, de mindenki eltűnt...

Párom van, de boldogtalan vagyok vele. Rám akar támaszkodni anyagilag és én ennek nem örülök, meg sokszor bunkó is velem.

Szüleimmel sem zökkenőmentes, van, hogy normálisak és jól kijövünk, van, hogy nem.

Azt érzem semmi értelme az életemnek, nincsenek céljaim sem már. Csak létezem kb és szörnyen boldogtalan vagyok.

Már az öngyilkosságot látom megoldásként..



2021. márc. 14. 10:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Még így is lenne, de változtatni is nyugodtan szabad. A bunkó párodat zavard el a francba, ez az első lépés. Lehet váltani munkahelyet is, és új embereket megismerni. Tűzz ki célokat, próbálj ki új hobbikat, kreatívkodj, kirándulj. Millió dolgot lehet csinálni.
2021. márc. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha ez megnyugtat kicsit, ugyanez van velem is, csak én idősebb vagyok. Azért meghalni nem akarok, de eléggé rosszul vagyok lelkileg. De akadnak apró örömök, amik néha feldobnak, te pedig még elég fiatal vagy, lehet hogy találsz valaki mást, aki miatt meg fog változni az életed pozitív irányba, vagy bármi történhet. Pár év alatt annyi minden tud változni.. szóval szerintem ne legyél depi.
2021. márc. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Mi a foglalkozásod?
2021. márc. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szerintem irreleváns mi a foglalkozásom, szellemi munkát végzek és nagyjából jól keresek.Ezzel nincs is gond szerencsere. Minden mással igen...
2021. márc. 14. 10:51
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Ne csinálj "butaságot":


[link]

[link]

[link]

[link]

2021. márc. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
#5 ilyenre lehet, hogy nekem is szükségem lenne.. neked van tapasztalatod erről?
2021. márc. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

szerintem eloszor is szakits a paroddal ha nem tesz boldogga, keress magadnak nehany hobbit ami a munka mellett lekot (fozes, joga, edzes, festes, agyagozo szakkor, filmek, szinhaz, kerteszkedes, stb), a szuleiddel normalis ha nem mindig oke a kapcsolatod, hivj fel par regi ismerost, vagy keress uj baratokat (pl ha eljarnal majd ha lehet kondiba vagy valamilyen tanfolyamra akkor ott lehet ismerkedni).


es ha ezek sem segitenek, keress fel egy pszichologust, biztosan fog tudni segiteni neked, ez a munkaja

2021. márc. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

23/ fiú vagyok. Kb én is így voltam. Kapcsolatomnak véget vetettem mert nem láttam értelmét, és a lila köd is elmúlt. Kikerültem a suliból egy piacképes szakmával, de sehol nem alkalmaznak mert nincs "élesben" tapasztalatom. Hát így nem is lesz. Most kénytelen vagyok egy teljesen más területen dolgozni. Egyszerűen visszagondoltam hogy miket szerettem csinálni annó. Nekem a motorozás gyerekkorom óta egy nagy szerelem. Most csinálom a korlátlan jogsit. Ha feldobom a pacskert akkor motoron dobjam fel. Nyilván nem arra hajtok hogy beleba$zódjak az első falba. Beleúntam már hogy nyalogassam a lelki sebeim. Amint tudok, megyek külföldre.

Csak döntsd el hogy úgy fogsz élni ahogy szeretnél, és kaparj érte.

Nekem ez segített egy kicsit. Oké ez kicsit klisés, de legyenek céljaid.

2021. márc. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%
Először is dobd ki a srácot, mert boldogtalan vagy vele. Hidd el, hogy még egyedül is boldogabbnak lehet lenni, mint egy rossz kapcsolatban. Ez a koronás időszak mindenkit megvisel, én is azt érzem, hogy csak dolgozok, tanulok meg filmezek/társasozok barátokkal és ennyiből áll az élet jelenleg. Hónapokon keresztül azért ez lehangoló. De ne felejtsd el, hogy a saját boldogságodnak te vagy a kovácsa! Vedd körül magad olyan emberekkel, akikkel jól érzed magad. Manapság azért elég könnyű online ismerkedni. Vagy akár a kollégáiddal is kialakíthatsz baráti viszonyt, ha szimpatikusak. Tanulj valami újat, tűzz ki új célokat magad elé.
2021. márc. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a legelső lépés az lenne, hogy kilépsz abból a mérgező érdek kapcsolatból. Annyit jegyezz meg, hogy az esetek nagy százalékában magadra számíthatsz. Kezd el meg szeretni magad. Foglalkozz magaddal többet. Kezdj bele valami hobbiba, a sport a legjobb erre.

Én is benne vagyok ebben a boldogtalanságban de általában nálam ez a monoton élet az ami okozza, pl hogy mindig csak dolgozni kell. És ebből egyelőre nem is tudom, hogy lehetne kilépni, már rengetegszer váltottam munkát.

Nem vagyok boldog teljesen, mert valami hiányzik az életemből, de nem várom el másoktól, hogy boldoggá tegyenek. Nincs ilyen ember csak én. A macskáim is sokat segítenek abban, hogy jobban érezzem magam, többet nevetek:-). Néha ki kell lépni a monoton munka világából. Még ha csak egy kis időre tehetjük is meg. Akkor is kell néha új dolgokat csinálni.

Sajnos ez a világ ilyen, ha nincs pénzed időd van, ha pénzed van akkor időd nincsen.


Én tervezem azt, hogy ha már tényleg senkim se lesz nagyon egyedül maradok akkor elindulok valahova világot látni és lesz ami lesz, felőlem ott ér véget ahol, legalább tudom, hogy nem fogok 100 éves koromig dolgozni egy helyen... és hol van az, hogy mikor élek? Abban a 2 hétben amit kiveszek nyárra szabadságot :D abba a 2 hétbe sűrítsek bele mindent amit akarok? Jó vicc. 😅 Az a baj, hogy ha még vállalkozása is van az embernek abba is szívét lelket bele kell tennie, hogy jól működjön. De, ez se megoldás. Lehet, hogy több lenne a pénz és magad ura lennél de akkor is csinálni kell, hogy legyen pénze az embernek. Szánalmas világ ez. De valahogy meg kell tanulni élni benne mert különben pokollá változik minden.

2021. márc. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!