Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet mások maximalizmusá...

Hogy lehet mások maximalizmusát kezelni?

Figyelt kérdés

Voltam már arra, én is küzdök valamennyi maximalizmussal, de arra törekszem, hogy ezt leépítsem és egy egészségesebb szemlélet szerint működjek, ami hatékony is. A legnagyobb áttörés már évekkel ezelőtt megtörtént, azóta szinten tartom, vagy kisebb javulások vannak.

Viszont a környezetemben van olyan ember, aki maga a maximalizmus. Ez úgy értendő, hogy egy olyan feladattal, ami egy átlag embernek 1, max 2 óráig tart megcsinálni, azzal ő egy egész napig elszöszmötöl, és utána b@sztatja magát, hogy ő nem tett eleget az ügyben.


És azzal akar meggyőzni, hogy ez lenne a normális, és nekem is így kéne csinálni. Nem veszi észre, hogy ez a maximalizmus nagyban hozzájárul a saját mentális betegségéhez (mert van neki). Senki nem tudja meggyőzni, hogy ez így nem jó, sőt, a saját hülyeségét még másra is rá akarja erőltetni. Ha más nem akarja elfogadni, mert pl megkímélné magát a mentális betegségektől, akkor b@sztatja, és úgy állítja be, hogy a másik a rossz.

Így kb. árral szemben úszok nap mint nap, és már nagyon unom. Mit mondjak, hogy ne akarjon meggyőzni a hülyeségével? Tudom, hogy amit mond az egy rossz út, csak a visszahúzásból nagyon elegem van.


2021. márc. 14. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele!


Az meg nem maximalizmus, hogy egy egy órás munkát egy nap alatt csinál meg valaki!

2021. márc. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem az a maximalizmus. Az maximalizmus következménye.
2021. márc. 14. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehéz, viszont meg tudom érteni. Jómagam is maximalista vagyok (kényszeres-rögeszmés személyiségzavarral diagnosztizáltak), és megkeserítő, hogy semmit sem érzek tökéletesnek... volt egy hasonló ember az életemben, gyűlöltem a viselkedését, a beszólásait, bántó megjegyzéseit. Részben ő triggerelte az én kényszerességemet is, amit utána rendszeresen leszólt.

A legokosabb elmenekülni az ilyen emberektől, ha nincs betegségtudatuk!

2021. márc. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Te nem tudod kezelni mások rossz beidegződéseit, téveszméit.

Legfeljebb finoman rávilágítani tudsz, hogy mi nincs rendben, de ahhoz már belátás kell, hogy ő maga segítséget kérjen, vagy egyáltalán a változtatás igénye felvetődjön nála.


Általában a perfekcionista (inkább ez a szó illik ide) nem tekinti annak magát, hanem egy baromi bizonytalan, inkompetens valakinek, aki retteg attól, hogy hibázik, vagy nem produkál elég magas színvonalú munkát.

2021. márc. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!