Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Függő lennék vagy ez még nem...

Függő lennék vagy ez még nem számít annak?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk heti egyszer vagy kétszer beveszek frontint vagy tramadolt, csak, hogy kicsit "nyugiban legyek" az már függőség?

Nem egyszerre a kettőt természetesen, vagy az egyiket vagy a másikat. Nagyon ritkán iszok hozzá, de maximum sört. Frontin max 1mg, tramadol meg 150 vagy 200mg.

Ezen kivül havonta egyszer/kétszer füvezek, de az is pár slukk.

Viszont megvagyok bármelyik nélkül, olyan is van, hogy mondjuk egy/másfél hétig nem nyúlok egyik gyógyszerhez sem és általában este veszek be, mikor már nincsen dolgom. Szóval nem hagyom, hogy sulival kapcsolatban vagy bármivel befolyásoljon. Nincs rossz hatással se az egyetemre, se a munkámra.

Viszont néha olyan is van, hogy egy héten 7ből 3 napon iszok. De az sem másnaposságig.


Szerintetek ez már drogfüggőség vagy ennyi miatt még nem kell aggódnom?


24/L



2021. márc. 15. 01:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Elég sok mindent csinálsz azért,gyógyszer,kábítószer,alkohol.Ez miatt lehetséges lenne,ha kivizsgáltatnád magad.Úgy értem pszichiáterrel,hogy miért is kellenek ezek a dolgok.És ha ő is úgy ítéli meg hogy gond van,akkor adhat beutalót egy rehabra.
2021. márc. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Előzőhöz:Mert a leírásodból az jött le,hogy te most még inkább a tagadás felé hajlasz,de azért már valamennyire mégis ráébredtél és kezded kapiskálni.
2021. márc. 15. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a határon vagy valahol. Talán átlépted. Ezeket milyen szitukban csinálod? Társaságban? vagy egyedül lazítani?
2021. márc. 15. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A függőség akkor alakul ki, ha már a hétköznapokban nem tudsz meglenni nélkülük.

Anno nekem egy orvos azt mondta, abból baj nem lesz, ha egyszer-kétszer ha nagyon feszült vagyok beveszek egy 0.25-ös Frontint, viszont ha már azt veszi észre az ember hogy nem tud meglenni nélküle, na az már függőség.

2021. márc. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mivel feltetted ezt a kérdést. A többi meg magyarázkodás, hogy ez rendben van. Alkohol, fű, Xanax, Tramadol meg bár egyik leggyengébb de ópiátszármazék. Akkor mi a kérdés?
2021. márc. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó úton vagy a függőség felé. Az ember olyan,minta víz, szereti a könnyű utat választani. Te is egyre többször találsz majd okot rá, hogy legyen egy kis nyugi.
2021. márc. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ez mar fuggoseg es egyre jobban bele fogsz bonyolodni. De ne így legyen persze.
2021. márc. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 rikkmanus válasza:

A függőségnek két fázisa van: A mentális függőség, majd a fizikai ráutaltság szakasza. Persze, vannak olyan szerek, mint például a kannabisz hatóanyaga, amelyek nem alakítanak ki fizikai dependenciát. Az alkohol igen, így én személy szerint nem neveznélek alkoholistának, míg nincsenek az anyagra jellemző elvonási tüneteid. Tapasztalataim szerint, jó ha monitorozod, hogy melyik státuszban vagy, én is így tettem, mikor rászoktam a dohányzásra, hogy reális képet festhessek a helyzetről.


Mentálisan nagyon könnyű ráfüggni bármire. Így én úgy ítélném meg, ha ilyen mértékű rendszeresség van a fogyasztásodban, már függő vagy. Amire figyelj, az a dózis mértékbeli változása, amint elkezd emelkedni a kívánt hatás elérése érdekében, ott már komolyabbá válhat a helyzet.

Amit a saját érdekedben szüntess meg, az az előző kommentek között is előkerült magyarázkodás. Legyél magaddal őszinte, és magadhoz mérten próbáld beazonosítani, hol jársz éppen.

2021. márc. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem engedjük el, hogy a függőség egy fix állapot egy szint felett.


Mindenki aki rálép minimálisan erre az útra, már a része, és persze sok abbahagyja, csak ritkàn használja, nem emeli idővel, rájön, hogy ez nem jó. Csakhogy nem mindenki tud így kiszállni belőle és senki sem tudhatja magáról, hogy nem-e ő lesz az aki benne marad.

Minden heroinista ott kezdte ahol most te vagy, ès egyik sem gondolta, hogy ő ebből heroinista lehet. Ez sajnos nem döntés kérdés, hanem hajlam. Az pedig nem kimutatható kiben van.


Nem levegőből beszélek. Én elhiszem, hogy ez jó neked, tudom, hogy jó neked, de ez nem valós nyugalom, és a számla keményen be lesz hajtva.


El lehet menni a végéig, de nem érdemes, hallgatni is lehet azokra akik megnézték mi van ott. Nem hiszem, hogy bárki a nyugalmat emelte volna ki

2021. márc. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez mar lehet az
2021. márc. 25. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!