Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek mi miatt lettek öngyilko...

Kinek mi miatt lettek öngyilkos gondolatai?

Figyelt kérdés

Az embereknek gyakran vannak öngyilkos gondolatai.


Mintha a társadalom szerint lennének “jogos öngyilkossági gondolatok”/“jogos érvek az öngyilkosságra” és “nyálas, komolytalan, hisztis indokok/érvek”.


Például, ha valaki halálos beteg, vagy a maradandó életét egy keserűségnek látja, akkor “jogos” az öngyilkosság. Azt sokszor elfelejtik, hogy az öngyilkosságra készülő emberek eleve keserűnek gondolják a további életüket.

A másik példa az, amikor “csak nyafogásból”, azaz szerelmi bánatból, vagy “csak” rossz közérzetből és ehhez hasonló okokból van meg a szuicid gondolat.


A vélemények ebben eltérőek, éppen ezért érdekelne valami.


Ha az emberek magukba néznek és visszagondolnak az eddigi életükre, akkor kinek mi miatt volt az élete során öngyilkos gondolata?



2021. márc. 18. 01:46
 1/4 anonim válasza:
100%

Az első szuicid gondolatom már elég korán volt. Nem is emlékszem okára.

Viszont szeretnék egy beszélni kicsit a gondolatvilágomról hátha érdekel téged és a többieket. Az öngyilkossági kísérleteim hirtelen felindulásból történtek mindig. Nem előzte meg őket tervezés. Egyszerűen csak végbementek. Vannak olyan pillanatok az életben mikor az ember érzései annyira leterhelik, elnyomasztják, szomorúvá teszik őt, hogy tettlegességig fajul mindez és akkor kerül elő a penge vagy egyéb más. Félek a haláltól, egyenesen rettegek tőle mégis el szokott jönni néha az a momentum amikor az életem olyan elviselhetetlennek tartom, látom, hogy inkább eldobnám nem is gondolva az esetleges boldogabb, felhőtlenebb folytatásról.

2021. márc. 18. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan 12-13 évesen jött a gondolat, hogy nem fogok tudni másként megszabadulni a bántalmazástól, amit a szüleimtől kapok csak ha megölöm magamat.17 éves aztán meg is próbáltam, mert addigra már tényleg annyira elkeseredett voltam és elegem volt és nem bírtam tovább. Mielött Valaki belémkötne, hogy nyavikolok, mert kaptam egy pofont anyámat el is ítélték azért, ahogy velem bánt...
2021. márc. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsivel több, mint egy éve volt a legrosszabb időszakom. Kb 6-9 hónap óta tartó lejtőn való lemenetelből jutottam el addig, hogy minden este sírtam. Nem sírás igazából, hanem ahogy próbáltam elaludni mindig jöttek a gondolatok és a fájdalom elviselhetetlen volt. Gondjaim voltak, amiben nem kaptam segítséget. A családomtól emellett kaptam, hogy milyen szar vagyok. Mikor már ordítottam a segítségért akkor is csak még jobban rúgtak belém hacsak egy kicsit is hibáztam.

Ezért jutottam el addig, hogy ha megpróbálkoznék öngyilkossággal akkor vajon észreveszik, hogy gondok vannak velem.

2021. márc. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nekem az miatt , hogy gyalázatos módon megcsalt a párom ,és ott aludt egy lány "barátjánál" hívtam és azt volt , hogy nem vette fel a telefont , mert a lány nem szereti , ha telefonál..
2021. márc. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!