Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavarral élők! Volt...

Bipoláris zavarral élők! Volt már, hogy egy depresszív epizód után gyógyszer, vagy bármi más hatására hirtelen sokkal jobban lettetek, és nem tudtátok a kontraszt miatt eldönteni, hogy ez most mánia/hipománia vagy csak simán jól érzitek magatokat?

Figyelt kérdés

2021. márc. 18. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
En el tudom dönteni. A sima jól érzem magam az nyugalom, a mánia közben meg nem tudok aludni, semmi nem jo, mindent meg akarok enni, ha tetszik valami, inkább ra sem nézek, mert úgy érzem felrobbanok tőle. Nekem ezek egy nap alatt többször váltakoznak. Van olyan, hogy ki sem kelek az ágyból, hogy pisilni menjek...
2021. márc. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Tavaly ősz óta beváltak a gyógyszerek.kventiax,rivotril,depakine crono. Most tavasszal kicsit megindultam mániásba,de szigorú szabályokat tettem le.ilyenkor nm megyek emberek közé.idegesitenek.par napig nyugtalanabbul aludtam,bevettem rá pluszba egy algopirint.nalam alap h sokat pihenek.ha fizikailag lefaradok hamarabb akadok ki.de mozogni meg kell.delben pihenek,nm iszok kvt.attol mindig rosszul voltam.se cigi,se pia. Kajálni viszont sajna nm egyszerű megállni,a kventi ad étvágyat rendesen. De az,h élek,funkcionálok,tudok részmunkaidős melót szerezni megéri szedni.
2021. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én sosem tudtam eldönteni. Ha úgysem lehet ezzel a betegséggel semmit se kezdeni, akkor el kell fogadni. Ez persze nem mindig sikerül.


Nem fogom úgy élni az életem, hogy azt számolom mennyit alszok, mennyit mozgok, mennyit ingadozik a hangulatom. Beszedem a teljesen hatástalan gyógyszereket, pszichológushoz járok. A pszichiáterek felének vagy elvenném a diplomáját, vagy beraknám a zárt osztályra mert betegebb a betegeinél.

2022. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!