Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyáron leszek 40 éves. Semmi...

Nyáron leszek 40 éves. Semmi jövőképem nincs, fogalmam sincs hogy mit csináljak. Gyakran gondolok az őngyilkosságra.Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2021. márc. 18. 21:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Keress valakit, aki lelkileg segíteni tud. Lehet pszichológus vagy más, aki segít a saját utadat megtalálni.
2021. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Ongyilkossagi hajlamnak mar pszichiater szukseges.
2021. márc. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2%
40 évesen öngyilkosnak lenni olyan, mintha valakit megvernél és csak utána veszekednél vele. Hülyeség. Gyerekes, önsajnáltató, szánalmas, és a legnagyobb butaság. Keress egy társat és fogadd el, hogy az élet véges, ha meghalsz, onnan nincs visszaút, semmi sem fog megmenteni a haláltól. Az ember törékeny műszer. Csináld a dolgod, ismerkedj, légy szerelmes és érd el, hogy családod legyen, ez az értelme az életnek.
2021. márc. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már jártam néhány szakembernél, de nem tudtak velem mit kezdeni.
2021. márc. 18. 21:18
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Kedves kérdező! A kor nem számít. Vedd tudomásul, tudatosítsd magadban, hogy egy állapotban vagy. Minden ami elkezdődött, véget is ér - egy új kezdettel.

A negativitást amit most megélsz, azt meg tudod szüntetni.

Azzal, hogy egyre több pozitívat viszel be az életedbe!

Kezdd el emelni a Lelked!

Mindennel, ami szép és ami jó.

Lehet zene, egy jó könyv. Hobbi, barátok.

Ültess virágot.

Talán a legtöbbet Magadért akkor teheted...ha másokért teszel.

Ennél pozitívabb szerintem nincs!

Talán azt hiszed hogy ennek az állapotnak nincs előnye..de igen, van! Van haszna is!

Az, hogy át tudod érezni mit él át az, aki ugyanebben a cipőben jár, mint Te. És el tudod mondani, az alapján, amit tapasztaltál, hogy Neked mi segített.

2021. márc. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon sokat segít, ha elkezded megfigyelni és észreveszel minden apróságtól kezdve a nagyobb dolgokig, milyen jó dolgok vannak jelen az életedben, kinek és miért lehetsz hálás. És akár kimondod szóban, de még jobb, ha leírod.

Van egy kényelmes cipőd...a reggel friss volt a levegő....láttam egy apró szép madarat...selymes a tapintása az ingemnek... rámmosolygott egy eladó.... sok jó dolog van az életben. De az érzékeink nem ezekre vannak beállva. Meg lehet, meg kell változtatnunk az érzékelésünket.

2021. márc. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 ritanagy77 válasza:
50%
Miért nem találod ki, hogy az elkövetkező 5 évben mit akarsz csinálni? Tűzz ki célokat és próbáld megvalósítani! Ami épp eszedbe jut, aztán ha nem tetszik, abbahagyod, kezded a másikat. Ezt, amit leírtál, minden ember gondolhatná, gondolja is talán bizonyos életszakaszában, de ha szerencsés, akkor van végül mibe,kibe kapaszkodnia. Az élet ilyen, nehéz. Szerintem próbálj kihozni belőle valami jót!
2021. márc. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kevert személyiségzavarom, és bipoláris zavarom van. Nincs 1 forintom se, anyám jóindulatából nem vagyok csöves. Rájöttem, hogy ha gyáva vagyok az öngyilkossághoz akkor megérdemlem a szenvedést.
2021. márc. 19. 11:56
 9/15 anonim ***** válasza:

»Azt gondoltad, hogy beteg vagy. Most gondold magad egészségesnek!«


[link]

2021. márc. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hasonlóan érzem 26 évesen kilátástalan az egész jövőm.
2021. márc. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!