Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem így?

Miért érzem így?

Figyelt kérdés

A stresszes időszakokat egyre nehezebben élem meg, így a karantén alatt kialakult bipoláris depresszióm még rátesz egy lapáttal. Nem vagyok pszichiáter, de a tünetek egyre inkább azt igazolják, hogy sajnos jelen van. Reggel megvannak a boldog gondolatok, de estére, mint egy roncs. Főleg most, hogy az érettségi a sarkamban/sarkunkban. Kicsit kétségbe vagyok esve, arról nem beszélve, hogy totál azt érzem, hogy az ország hátba támadta azt a nemzedéket, amelyik a jövőt alkotni fogja.

Tanárokon sem érzem azt, hogy teljes mértékben a mi oldalunkat pártfogolnák. Tavaly, amikor kimaradt 1 hónap, minden tanár teleszívott tüdővel, teljes mellszélességgel kiállt az akkor érettségizők mellett. Egyébként én is, mert az az 1 hónap is soknak számít. Őszintén reméltem, hogy nem fogom ezt megélni, de azt viszont sosem gondoltam volna, hogy 7 hónapot elvesznek tőlem/tőlünk.

7 HÓNAPOT. Csak tanulni akartam, egyetemre menni. És ezt elég sokan elmondhatják maguktól. Ha valakinek az tanulásnak számít, hogy naponta megtartanak 2 online órát, akkor őszintén sajnálom. Most, hogy nem tudtak felkészíteni a tanárok, konkrétan le is mondhatok a céljaimról. Nem lehet igaz, hogy én vagyok az egyetlen, aki ezt rohadt elkeserítőnek tartja.

(Nekem ne jöjjön senki azzal, hogy így is fel lehet készülni az érettségire, mert az egyszerűen hazudik.)


Egyébként a bipoláris depresszióm az irigységben nyilvánul meg. Sosem gondoltam volna, hogy valaha is irigy leszek, de már azon fennakadok, hogy barátaim szerencsésebbek nálam. Meglesz a jogsijuk, autót kapnak szülőktől. Egyre többször agyalok az öngyilkosságon. Eddig csak viccbe burkoltam, de nem hittem volna, hogy eljutok arra a szintre, ahol már meg is tervezem, hogy hogyan végzek magammal.


Akik csak bántani akarnak, kíméljenek legyenek szívesek, a jelenlegi labilis lelki állapotomra tekintettel, köszönöm szépen.

18/f



#érettségi #reménytelenség #bipolárisdepresszió
2021. márc. 20. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
És szakember látott már?
2021. márc. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, abban bízok, hogy ez csak átmeneti, és az érettségi után elmúlik. Ha nem, akkor természetesen elmegyek egy szakemberhez.
2021. márc. 20. 12:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Öndiagnosztizálással semmire sem mész... Csak utánanéztél neten, találtál egy mentális zavart, amire nagyjából illettek a tüneteid, most pedig még jobban beazonosulsz ezzel a "címkével".

Sokkal fontosabb, hogy megértsd, miért alakultak ki ezek a hangulatingadozások és negatív gondolatok. A leírásodból annyi derül ki, hogy az egészet az online oktatásra való átállás és a folyamatos bizonytalanság váltotta ki.

Megértem, hogy nehéz a jelenlegi helyzet, de szó sincs arról, hogy konkrétan le is mondhatsz a céljaidról, ahogy te fogalmaztál. Sablon szövegnek tűnik, de ez van, ebből a helyzetből kell kihoznod a legtöbbet.


Szerintem ez érettségi után enyhülni fog, de az öngyilkossági gondolatok és tervek miatt mindenképp szakember felkeresését javaslom.

2021. márc. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A bipoláris depresszió betegség, de mi van, ha ebben az esetben tünet?

Arra is gondoltam, hogy lehet, hogy szimplán a 21. század áldozata vagyok, és a folyamatos megfelelési kényszer most jön ki rajtam. Megfelelés magamnak, és másoknak. Az egész életem az egyetemnem szenteltem, mindig is jó tanuló voltam, de most félek, hogy el sem jutok odáig. Ha elrontom az érettségit, akkor ennyi volt. Lehet, hogy ez a nyomás készít ki. Az öngyilkosság meg mindig akkor merül fel, amikor az a kép áll előttem, hogy nem vettek fel. Kicsit unfairnek tartom, hogy az dönti el a jövődet, hogy egy adott pillanatban, hogyan teljesítesz. Elnézést, most már tényleg mindenbe belekötök. :D Köszönöm azoknak, akik próbáltak segíteni!

2021. márc. 20. 16:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3# vagyok. Szerintem is a nyomás készít ki. Erre csak annyit tudok mondani, hogy készülj az érettségire a legjobb tudásod szerint, adj bele mindent, utána pedig azzal a tudattal fejezd be, hogy mindent megtettél ami tőled telt.

Érdemes lenne pár relaxációs gyakorlatot megtanulnod, hogy csökkenteni tudd a szorongást. Szerintem jót tenne :)

Én az ilyen jellegű feszültséget a sporttal szoktam levezetni.


A válaszodat olvasva egy pszichológus felkeresését mindenképp ajánlom, még akkor is ha elmúlnak ezek a negatívabb gondolatok.

2021. márc. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerencsésnek mondhatom magam, mert vannak barátaim, főleg 2, akikre bármikor számíthatok. Ha nem is tudnak annyira segíteni, mint egy pszichológus, legalább késleltetni tudják bennem ezt az érzést.

Természetesen, ha már ők sem tudnak rajtam segíteni, akkor marad a pszichológus.

Ha van valaki, aki hasonló helyzetben van, és ezt olvassa, ugyan ezt tudom tanácsolni. Ha nincsenek megbízható barátaid, akkor család, de ha az sincs, akkor nyugodtan írj nekem egy privátot, és megnézzük, hogy mit tudunk tenni. Az ilyen időszakokat csak közösen tudjuk átvészelni.

2021. márc. 20. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!