Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik és szorongó betegek, ti...

Pánik és szorongó betegek, ti is figyelitek magatokat?

Figyelt kérdés
Most, hogy itt a covid, egyre jobban figyelem a testem. Sajnos pánik beteg vagyok. Naponta többször nézem a lázam? Keresem a tüneteket? Nagyon félek. Hogy vagytok ebben a vírus helyzetben? Féltek?

2021. márc. 20. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
napi egy órára igazán kimehetnél sétálni, tartsad a távolságot és maszk. ha sok időd van agyalni az nem jó. én szedek gyógyszert, semmi bajom. vmi gyógynövény teát próbálj ki, citromfű az finom. levendula illóolaj segít ellazulni, meditálj, hallgass youtube-on relax zenéket. ha van vmi hobbid kösd le magad. amennyire félsz tőle pont azért fog bekövetkezni a roham, szóval tereld el a figyelmed és ne a gyk-en nézegesd :) hanem mondjuk vmi vígjátékot nézz meg. :) jobbulást
2021. márc. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Aranyos vagy! Egy községben lakom, és itt a boltban ami pici ugye, millióan vannak vásárlók bent, alig van valakin fent a maszk!!! Áll alatt hordják, még a boltosok is. Frász kitör, amikor látom. Persze nem lehet szólni, mert még nekik áll feljebb. Szoktunk sétálni a közeli erdei úton, ott legalább nyugi van. Most otthonról dolgozom, ami jó, de ha végzek, akkor ugye "angyalok" mert mindenhonnan csak a covid meg a covid a téma.
2021. márc. 20. 19:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nm nézek tvt,este elolvasom mi történt.nm szabad sokat tvzni meg covidrol olvasni,a félelemmel gyengíted az immunrendszered. Én lilahagymat is eszek, fokhagymat is, a régi dolgokban hiszek. Minden fejben dől el.
2021. márc. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 veterán vas ***** válasza:
100%

Hasonló a véleményem.

Ritkán nézem a TV-t, főleg kerülöm a híradókat és a rettegésben tartó tájékoztatókat. Max. 8 után belenézek az "észbontók" műsorába amin könnyesre röhögöm magam.

Naponta eszek lila hagymát (balzsamecetes öntettel az igazi), zöldségeket, gyümölcsöket, néha egy-egy pohár tiszta házipálinka is leszalad, gyakran szellőztetek, ha kisüt a nap sétálok, bringázok.

És reménykedek, bizakodok, hogy majd csak a végére érünk.............

Vigyázzon mindenki magára!

2021. márc. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!