Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szoktátok lezárni a...

Hogyan szoktátok lezárni a pánikrohamokat, pánikbetegséget és/vagy szorongást, amikor elkezdődik vagy már benne vagytok?

Figyelt kérdés
Például gyorslégzést, mellkasfájdalmat, halálfélelmet, hányingert, hogyan szoktátok legyőzni, ha ezek pánik miatt vannak vagy állandósulnak?

2021. márc. 20. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a depresszív melyhullam szokott átmenni pánikrohamba. Semmit nem tudok tenni ellene, megvárom amíg elmúlik. Így elek évek óta, mar hozzászoktam a rosszhoz.
2021. márc. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem helyzet hozta, mert a munkahelyemen történt általában. Amikor nem látott senki mély levegő, kifúj, be ki, és ez többször.

Hosszabb távon keresd meg az okot. Mert ezt valami kiváltja. Azt kell kezelni (bár ez most nem volt kérdés).

2021. márc. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Szorongásrohamaim szoktak lenni, ritkábban pánikrohamok. Próbálok lassan lélegezni, elernyeszteni azokat az izmaimat, amik ilyenkor befeszülnek, és ha nem múlik, megpróbálom elterelni a figyelmemet, pl. megszámolom, hány piros színt látok magam körül. Néha végigmondom magamban az egész ábécét (fura, de beválik).
2021. márc. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én elég jól kezelem már a pánikrohamokat, azért néha előfordul,hogy nehezebb, mert soká tart, mire leesik, hogy ez valószínű csak egy újabb pánik. Próbálok észérveket felhozni magamnak. Például fulladasos pániknál beszélek, mert aki beszélni tud, az levegőt is kap. És hasi légzés, a kilégzésre kell koncentrálni, mert a belégzés az automatikus ,a kilégzés (préselés) izommunka, szóval ilyenkor azért kezd el hirepventillalni valaki, mert csak szívja a levegőt, nem fújja ki rendesen. Szoval lassú kilégzés, a belégzéssel nem kell foglalkozni, megoldja a vákuum. :)

Es a figyelemelterelés a legjobb, ha már icipicit sikerült a kontrollt megfogni (irányított légzés pl) egyből el is kell engedni és teljesen másra próbálni koncentrálni. A hányinger nálam is jellemző, sajnos arra igazán jó megoldásom nekem sincs, én egy placebo b6ot szoktam bevenni, és szintén placebo jelleggel van nálam mindig cerucal a táskámban, még nem kellett használnom, de megnyugtat a gondolat, hogy van nálam :D és figyelemelterelés

2021. márc. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, csak a nyugtató segít ilyen esetben. Bár, mostanság ritkábban fordul elő. Után a nagy pihenés, mert teljesen taccsra tesz. Brutál erős rohamról beszélek sajnos.
2021. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, sajnálom, es kitartást kívánok, hidd el, idővel akkor is jobb lesz ez, ha nem csinálsz SEMMIT, tapasztalatból mondom :) a nyugtató ilyenkor mehet, de ne legyen rendszeres, ezerszer nagyobb bajt okoz hosszú távon ha ráfügg valaki :( szörnyű mit művel az emberrel 10-20 éves távlatban. De néhány érzékenyebb embernek 1-w év is elég hogy maradandó "mellékhatást" okozzon. Arra is van kitalalva, hogy alkalmanként segítsen nem hogy általában. (Ezt azért is írom le, mert a kerdezonek is segíthet ha 1-1 alkalommal erős panikrohamra vesz be attól baj nem lesz.]
2021. márc. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én nagyon rosszul voltam, és sajnos senki nem hitte el, nekem inkább kényszeres gondolataim, és mániákus szorongásom volt, és depressziós voltam. Lehet hülyén hangzik, de én az agyamat programoztam, és elmondtam "neki" hogy ez nem a valóság, és hogy igazából semmi gondom nincsen, és javult a helyzetem. Rohamoknál meg eltereltem a figyelmem amivel csak tudtam éppen. Nagyon aljas egy "állapot" ez, mert nem betegség nem szabad így jellemezni mert könnyen beforgatja az embert. Én akkor lábaltam ki leginkább belőle mikor a pszichiáter gyógyszereket javasolt. Ott rájöttem hogy 20 évesen gyógyszereket szedjek egész életemben majd? És ott változtattam és kőkeményen programoztam az agyam és gyógynövényeket szedtem amiről tudtam, és el is hittem hogy "jók", és "hasznosak" az állapotomat illetően így 1 év kőkemény sz*pás után kicsit normalizálódtam azóta vannak időszakok "visszaesések" de egész jól vagyok. Remélem ezzel kicsit is tudtam segíteni:)
2021. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4 éve szedek gyógyszert de így is nehéz az életem.Teljesen felforgattam az életem, új életet kezdtem. Új város, lakás, munkahely.Egyedül kell élnem mert az segít.A légzés nálam az úgy megy az orvos mondta : nagybelégzés megtart majd szájon lassan kifúj. Kérdezném a fenti hozzá szólóhoz, hogy milyen mellékhatásai lesznek? Hogyan ajánlanátok a leszokást? Feltártam az okokat,változtattam a gondolkodásmódomon,sokat mozgok,egészségesebben étkezek,vitaminféléket szedek.Sajnos függő vagyok.
2021. márc. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!