Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a megszállottsá...

Mi a különbség a megszállottság és a szerelem között?

Figyelt kérdés

2021. márc. 23. 15:50
 1/7 alletta ***** válasza:
52%

a megszállottat hatalmában tartja a szenvedélye, annak rendel alá mindent.

a szerelem pedig egy szelíd, nagyon jó érzés.

2021. márc. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%
Nincs különbség.
2021. márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha mindenkire féltékeny vagy, akivel kapcsolatot tart vagy megölel, be akarod korlátolni a cselekedeteit, a szabadidős tevékenységeit és nem tudsz egy rohadt percet meglenni nélküle az szerintem már inkább megszállottság és birtoklási vágy keveréke.

Az meg ugye nem igazán nevezhető szerelemnek két "egyenlő" fél között.

2021. márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az, hogy aki szerelmes, az képes teret engedni a párjának, vagy kiszemeltjének, mivel bízik benne, és tiszteli azt, hogy egy különálló, értékes személy. Aki viszont megszállott minden percet az illetővel akar tölteni, és túlzó módon fél attól, hogy elveszítheti. Illetve a megszállottság, és a szerelem is intenzív érzések, de szerintem a megszállottság intenzívebb és károsabb. Megfojtja azt is aki átéli, és azt is aki iránt érzik. Persze ez csak az én véleményem, biztos vagyok benne, hogy sokan sokféleképpen értelmezik a két fogalmat.
2021. márc. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Austin33 válasza:
90%
Sok lényegi különbség van a kettő között. Ha a kapcsolat elején szerelmes vagy -vagy azt hiszed hogy az vagy- akkor a szemedre kerül egy rózsaszín szeműveg és azon keresztül szemléled a dolgokat. Aztán idővel alábbhagy az érzés a szeretett személy iránt mert sok igazság kiderül és kezd eltörni az a rózsaszín szemüveg De ha sokáig ép rajtad az a rózsaszín szemüveg és mindig jót és szépet érzel a kiválasztottad iránt,beleképzelsz olyan dolgokat is amik nincsenek csak te felruházod őt jó tulajdonságokkel ,és ezt sokáig műveled, közben nem veszed észre a körülötted lévő valóságot, akkor már megszállott lettél. Aztán a külvilág furcsán néz rád és próbálnak visszatéríteni a földre
2021. márc. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
A szerelem is egyfajta "természetes" megszállottság. Amire te gondolsz, gondolom, az túlzott kontroll és kóros féltékenység.
2021. márc. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22%

Megszállottság: amikor pl. egy rossz szellem vagy démon uralja a tested

Szerelem: valaki nagyon bejön, közelebbről megakarod ismerni

2021. márc. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!