Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichés problémákkal küzdő...

Pszichés problémákkal küzdő emberek! Kipróbálnátok/használnátok mesterséges intelligencia által nyújtott pszichoterápiát?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék, hogy mennyire lennétek nyitottak egy ilyesfajta technológiára. Tegyük fel, hogy az MI kommunikációs és problémamegoldó képessége legalább olyan szinten van, mint egy emberé, viszont 0-24 használható, természetesen teljesen anonim módon. Az adatvédelem és a racionális/objektív megközelítés számotokra mennyire fontos egy pszichológus szakembernél?

2021. márc. 23. 16:19
A kérdező szavazást indított:
Nyitott lennék az elképzelésre, elképzelhető, hogy felváltaná az emberi kontaktust.
Nem próbálnám ki és nem használnám. Számomra fontos az emberi érintkezés.
Kipróbálnám, de hosszabb távon az emberi szakértőnél maradnék.
Egyéb: kifejtem hozzászólásban.
menj mán innen a hüje kérdéseddel
11 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes ötlet, de nem lenne minden probléma és mindenki számára megfelelő terápia. Már léteznek embert közelítő, kommunikáló mesterséges intelligenciák, viszont ha ezeket hagyjuk emberektől tanulni, a (teljesen logikus) problémamegoldásuk hamar abba torkollik, hogy "be kell zárni minden embert", "meg kell ölni mindenkit", stb. Ha jól tudom, ezeket közösségi médiai felületeken tanítják főként, de most képzeld el, ha mentálisan sérült páciensekkel beszélne egész nap, mivé fejlődne.


Tehát a kérdésre válaszolva: Kipróbálnám, mert én nem érezném magam veszélyeztetve, de semmiképpen sem hagynám, hogy ez instabil vagy befolyásolható személyeket kezeljen.

2021. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ennél azért nagyobb részvételre számítottam.
2021. márc. 23. 17:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent ez mar mukodo technika, a kutatok ejszakajan is volt eloadas ezzel kapcsolatban. Skizofreniat es depressziot mar tud diagnosztizalni a mesterseges intelligencia, es szerintem kognitiv-dialektikus iranyra be is programozhato. De attol, hogy egy ember tudataba kerul a problemaja gyokereihez, attol meg nem lesz megertve, elfogadva, nem fogja erezni az empatiat, es nem fog tudni kotodni se.
2021. márc. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy pszichológus ne is érezzen empátiát, kötődést, legalábbis szerintem. Bár ez attól függ, hogy kinek mire van szüksége. Problémamegoldásnál nem hiszem, hogy az érzelmek útja a legmegfelelőbb.
2021. márc. 23. 18:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azert mert te melyre nyomtad magadba az erzeseid es a sebezheto oldalad, empatiara es kotodesre meg szukseg van. :) Az ember joval osszetettebb, mint valami robot program algoritmusaval megoldani a problemait, es a krizis is komplexebb allapot egy konnyen beazonosithato "uzemzavarnal". :)
2021. márc. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem érezzen a pszichológus is, mert úgy tud igazán kapcsolódni a pácienséhez.


A terápia jóval több annál, mint amire egy robot képes.

Az ember nem robot, és a robot soha nem lesz ember.

2021. márc. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem a pszichológus azért tudja objektíven átlátni, segíteni a páciens életét, mert érzelmileg kívül tudja magát tartani, persze ezzel párhuzamosan az empátiát is éreztetni tudja.

A másik életét úgymond könnyebb megoldani, mert egy kívülálló személy más szemszögből tud tanácsot adni, amire az illető lehet nem is gondolt.


Én is hasonló projekten dogozom és maximum imitálni lehetne az érzelmi viszonyulást, de nagyon kényes téma, mert minden ember más, így nem lehet egy sémát ráhúzni mindenkire. Most van egy ötletem ennek a kiküszöbölésére, aztán majd meglátjuk sikerül e. :)

2021. máj. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!