Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás,kényszer gondolatok...

Szorongás,kényszer gondolatok kezelésére valakinek van bevált tippje,technikája?

Figyelt kérdés

Már 2019 vége óta tart,elősször pszichológushoz lettem küldve de nem tűnt elégnek ezért járok már 2020 eleje óta egy pszichiáterhez akit imádok mert kedves és másban tud segíteni de neki kb az egyetlen megoldása erre a problémára az hogy “vegyek mély levegőt és relaxálj”. Felírt antidepresszánst de az annyira nem volt jó a szervezetemnek (gyomorsav,hányinger,stb) hogy nem tudtam két hétnél tovább szedni és Ő is mondta hogy ne szedjem így. Igazábol azért se akarok gyógyszert szedni erre mert nem gondolom mentális betegségnek csak “rossz gondolatoknak” aminek ellent kell állnom,de sokszor nehéz és ezekre a pillanatokra kérnék technikákat stb :) pl ha mellkasi érzések jönnek elő,hogyan állíthatom le jobban a rossz gondolatokat meg ilyenek. Nyugodtan bármilyen tapasztalatot szivesen fogadok :)

18 éves vagyok májusban 19,sokan mondják hogy nekik is volt és kinőtték,valakinek volt ilyen? Meg hát ha pl a korom miatti változások miatt alakult ki akkor se kéne hogy megszokás legyen,bár ugye már ugye tart egy ideje.

Nekem ez legfőképp úgy jön elő hogy az agyam olyan gondolatokat generál hogy kb minden pillanatban meghalhatnék és ilyesmi



2021. márc. 23. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre való a pszichoterápia. A klinikai szakpszichológus/pszichoterapeuta a terápia közben megtaníthat autogén tréningre és különböző relaxációs technikákra.
2021. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
rendben ezt felhozom a pszichiáteremnek köszönöm!
2021. márc. 23. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Szia. Először is hasonló cipőben járok/jártam mint te. Nálam 19 évesen egy 2 hetes betegség után kezdődtek a fizikai tünetek. A legjobb megoldás ha elfogadod amiben vagy, és realizálod hogy nem beteg vagy, csak az agyad játszadozik veled, és elkezded az agyad programozni arról hogy neked igazából semmi gondod nincsen, egészséges vagy, minden rendben lesz, egyre jobb lesz az állapotod stb. tele pozitív gondolatokkal bombázod őt, és hidd el egy idő után nem 1 hét, jobb lesz. Ajánlom esetleg a gyógynövényes termékeket, mert hatásosak, és nem okoznak függőséget, se hozzászokást. Tudom nagyon durva, és nagyon nehéz dolog, és leszívja a mindennapi energiád van kiút, ne félj nem vagy egyedül. Sikerülni fog, bízz magadban, én bízok benned!!!
2021. márc. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen :) Ezzel a szorongás/kényszeres gondolatok mögött álló okokat lehet feltárni, így idővel a tünetek is megszűnnek. A saját tapasztalatom, hogy szorongásos zavarok esetén nagyon jól működik.
2021. márc. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező 1# és 4# vagyok. A pszichiáter felállított valamilyen konkrét diagnózist? Az érdekelne, hogy a szorongásodat milyen súlyosnak látod/látja a pszichiáter.
2021. márc. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem szokott diagnózisokat mondani igazából csak olyat például hogy Ő úgy látta hogy a gyógyszer jó ötlet de semmi okot/indokot nem mondott,én szoktam rákérdezni arra is hogy mi a megnevezése egyáltalán ennek. Engem is érdekelne pedig úgyhogy beszélek vele erről is akkor.

3as neked is köszönöm jól esik hallani és nagyon motiváló,úgy teszek ahogy mondod! :)

2021. márc. 23. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!