Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Terhesség alatt öngyilkossági...

Terhesség alatt öngyilkossági gondolatok időnként rám törnek. Valakivel hasonló?

Figyelt kérdés
6 éve pszichiátriai beteg vagyok. Közepes depressziós epizód, egyéb szorongásos zavar,pánikroham,affektív hangulatzavar. Rexetin és Frontint szedtem, le lettek csökkentve és el lettek hagyva a gyógyszereim,mert terhes lettem. Viszont előfordulnak öngyilkossági gondolataim, úgy érzem, hogy nem akarok már élni,nem akarok semmit érezni, annyira könnyebb lenne megpihenni. Kivel volt hasonló? Annyira de annyira szégyenlem magam.

2021. márc. 23. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Ne szégyelld magad, az csak ront a helyzeten. Szerintem kérj segítséget (lehetőleg olyan szakembert aki nem gyógyszert tud csak írni), de párodnak, családodnak mindenképp próbáld elmondani,hogy segíteni tudjanak.
2021. márc. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Melletted áll a családod? Férjed? Nehéz dolog ez a pszichés probléma, de babád lesz, örülj neki.
2021. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Őszintén, nem, soha nem éreztem így. Egészséges emberek félnek a halljatok nem vágynak rá, de te sajnos beteg vagy. Mindenképp beszélj szakemberrel, mennyi van meg hatra a terhessegbol? Gondolom a gyogyszereid majd segítenek utána.
2021. márc. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség alatti depresszió ismert dolog.

Védőnőnek mond el, és kérj segítséget. Van segítség!

2021. márc. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Velem terhesség nélkül is előfordul, hogy öngyilkossági gondolataim vannak. Mentális problémáim miatt eszem ágában sem lenne gyereket vállalni. Tudom magamról, hogy ha kiderülne, hogy terhes vagyok, ki akarnám nyírni magam. Felelőtlenség így gyereket vállalni, ő sem lenne mentálisan ép egy ilyen anya mellett (itt most elsősorban magamra gondolok).
2021. márc. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Mentális problémákkal szerintem nem kellene gyereket vállalni... a hajlam öröklődik, ha most terhesen öngyilkossági gondolataid vannak, akkor mi lesz egy síró gyerek mellett? Kész is az újabb mentális beteg ember. Üdv, egy mentális beteg “apa” lánya
2021. márc. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek már ott van. Ezen gondolkodni késő. Hibáztatás helyett megoldást keress.

Védőnő, nőgyógyász, háziorvos azért van, hogy segítsen és hidd el, meg fognak tenni tőlük telhetően pár dolgot, de ha nem megy, akkor ott a pszichologuskereso.hu (fizetős) és államilag is lehet pszichológust keresni.



„- Tudod, mindig mindenki azt hiszi, hogy a problémáival egyedül van. De ez távolról sem igaz. Nem vagyunk olyan magányosak a problémáinkkal, mint amilyennek gondoljuk magunkat rendszerint. Sokan, nagyon-nagyon sokan küzdenek ugyanazokkal a gondokkal, vagy hasonló problémákkal, és lényegében már mindenre van valamilyen megoldás, általában többféle.”

2021. márc. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
A kérdező párjának kéne lelkileg erősíteni, segíteni a terhes kedvesét. Lehet, hogy teljesen magára van hagyva a kérdező?
2021. márc. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
Gondolj arra hogy lesz egy kisababád és családod lesz és nekik szükségük lesz egy stabil nőre,szerintem minnél hamarabb fordulj szakemberhez.Sajnos a gyógyszerek ilyen esetben nem segitenek csak átmenetileg maximum de hosszú távon a gyógyszer nem megoldás.Beszélj erről mindenképp a pároddal és a családoddal hogy segiteni tudjanak és hogy melleted álljanak.Én a te helyedben ki csattannák a boldogságtol ha lehetne családom és egy kisbabám de nekem valószinüleg soha nem lehet,én épp ezért kerültem depresszióba és én ez miatt gondolok sokszor az öngyilkosságon.Persze tudom hogy erről a helyzetedről nem te tehetsz.De kérj valakitől segitséget mindenképp.
2021. márc. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%
A mentalis betegseg panik depresszio szorongas stb ezt amugy orokolheti a gyerek? Mert akkor nekem is jobb ha inkabb nem lesz. Amugy F vagyok.
2021. márc. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!