Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nárcisztikushoz hogy all...

Egy nárcisztikushoz hogy all hozza egy pszichológus? Jól gondolom, hogy külön rájuk szakosodott szaki kell?

Figyelt kérdés
Azért ok tudnak olyanokat mondani, ami nagyon unszimpatikus, ha általánosságban beszélnek az emberekről, akkor valamit meg magára is vehet a pszichológus. Viszont ha visszafogja magát, akkor meg nem azt mondja, amit érez belülről. Külön szakit kell erre keresni?
2021. márc. 24. 05:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A pszichologusom tudja, hogy nem rola szolnak a dolgok. Ha valami negativat mondok, beleertve azt is, hogy felek, hogy felhagy a kozos munkaval, azonnal elkezi fejtegetni, boncolgatni, miert erezhetek igy. Szoval tudjak, hogyan ne vegyek magukra :)

Amugy igen, legalabb klinikai szakpszichologust kell keresni.

2021. márc. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Az a narcisztikus, akivel en talalkoztam, a negedes volt. Mindenkivel ilyan csopogos stilusban beszelt. Ahogy kikerultem a kapcsolatbol, csak fogtam a fejem, hogyan hihettem ezeknek a szavaknak, annyira termeszetellenesek voltak. Meg tudott bantani, de azok is rola szoltak. Meg a vitat visszaforditotta ram. Egy pszichologus ezt eszreveszi.
2021. márc. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, célszerű olyat keresni, aki nárcisztikusokra van specializálódva.
2021. márc. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából rólam van szó, de úgy voltam vele inkább ki sem írom, mert nyilván itt is támadnak. Pont klinikai szakpszichológusnal voltam es éreztem, hogy visszafogom magam, mert nem bírom a konfliktusokat plusz eleve borzalmas érzés a gyengeségeimről beszélni bárkinek, konkrétan rosszul is lettem az ülés közben, amikor rossz dolgokról beszéltem neki, meg soha nem csináltam ilyesmit. De így is volt olyan, amire mar egy kicsit támadóan reagált. Arról beszéltem neki, hogy mennyire nem bírom elviselni a kisvárosi létet, ahova a virus miatt ragadtam, láttam rajta, hogy nem tetszett neki, mikor ezt mondtam. Konteran en jobban elemeztem őt, mint o engem. Pedig ennél sokkal durvább, lenéző dolgokat is tudnék mondani, ami hozzátartozna a terapiahoz, de rajottem, hogy sztem nincs az a pszichológus, aki erre pozitívan reagálna. Tényleg max egy olyan, aki hozza van szokva a narcikhoz. Valószínűleg a pszichiátrián kötök majd ki, mert depressziom es szorongasom is van, remelem ott lesz olyan, aki elvisel minket.
2021. márc. 24. 06:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1-2 vagyok

Kerdezo, a leirasod alapjan total nem tunsz narcisztikusnak. Latod a sajat hibaid. Akit en ismertem, mindent ram tolt. Nekem kell valtoznom, o mindenben tokeletes. En voltam minden rosszert a hibas. Amikor szembesitettem a manipulacioival, erzelmi zsarolasaival, csak haritott. O nem beszelt meg semmit, es ha valami nem ugy volt, ahogy akarta, azzal buntetett, hogy nem szolt hozzam - nem orakig, hanem napokig, de volt heteket-honapokat erinto csendek is. Es ezek utan csak annyit mond, hogy ne beszeljunk meg semmit, mert nem akar visszakerulni abba az erzelmi allapotba. Es meg sorolhatnam :) Magad diagnosztizaltad, vagy van hivatalos diagnozisod?

Amugy ram soha nem nezett rossz szemmel a pszichologus (szinten klinikai szakpszichologus). Par hete nyiltan megmondtam neki, hogy engem zavar az, amikor azt mondja, hogy aggodik miattam, es miattam ne aggodjon senki. Fel se vette. Pedig en ezt mar bantasnak ereztem. :( attol is feltem, hogy ki fog nevetni egy olyan dolog miatt, ami nekem hatalmas trauma volt, mig masoknak semmiseg. O volt az elso es egyetlen, akinek ezt elmondtam. Megkoszonte a bizalmamat, es utana beszelgettunk errol. Volt egyszer egy tultolt alkalom, ami utan nem akartam visszamenni hozza. Kovetkezo alkalommal azzal fogadott, hogy beszeljuk meg, mi volt elozo alkalommal. Feludules volt ugy megbeszelni valamit, hogy o is kereste a felelosseget, es nem ram tolta az egeszet. Sot, olyat se mondott, hogy en voltam tulerzekeny (ahogy a narci mindig tette). Soha de soha nem ereztette velem, hogy valamivel nem ert egyet. Ez eleinte zavart is, mert nem tudom, hogy mit gondol. Mostanra megszoktam, es latom: nem az a lenyeg, hogy o mit gondol, hanem az, hogy en megertsem, mi miert tortenik. Olyan kerdeseket tesz fel, hogy csak nezek, ez honnan jutott eszebe, es ezzel teljesen mas megvilagitasba tesz sok mindent. Es mar ket eve jarok hozza, tehat nem friss kapcsolatrol irok, ahol meg adott a kezdeti lelkesedes :)

Lehet, hogy nem a neked megfelelo pszichologusnal kotottel ki :(


Uh, ez jo hosszu lett :(

2021. márc. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, attól, mert van valakinek egy klinikai szakpszichológusi végzettsége (és ezt semmiképpen nem becsülöm le, ne értsd félre..), szóval attól még ő is ember, neki is vannak sérülései, elakadásai, vakfoltjai. (Ezért is szoktak ők maguk is eljárni terápiába, hogy ezeket ne a kliensekre ventilálják.)

Ha nem érzed magadat biztonságban, keress egy másik pszichológust.

2021. márc. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5ös, ez most nagyon nárcisztikus megjegyzés lesz, de vannak annyira intelligens narcik is, akik abszolút tudatában vannak a mentális problémáiknak es el is tudjak őket titkolni. Plusz ennek a betegségnek is vannak fokozatai, valaki a kifejezetten ártó típus, akar a saját kárára is, van, akit csak az érdekel, hogy o menjen előre. Plusz a narci melle meg lehetsz depressziós, szorongó is, plusz meg ezer másik dolog. En ahogy rátaláltam a narcizmusra tudtam, hogy érintve vagyok, ahogyan az apám is.

6os, őszintén hatalmasat csalódtam eddig a pszichológusokban, nyilván nem csodát vártam, de azt hittem rögtön elemezni fognak, minden szavamat, ehhez képest sokszor volt kínos csend is... nem nagyon hiszek mar bennük

2021. márc. 24. 08:24
 8/8 anonim válasza:
56%

Kerdezo! Egy narcisztikus szemelyiseg annyira gyava, hogy az eletbe nem beszelne ezekrol a problemairol. Erzesem szerint te kicsit inkabb befolyas ala kerultel, valami oknal fogva elakarod konyvelni magad valami negativnak. Szerintem ne tedd mert csak magadba beszeled azt ami nem letezik.

Ennek a narcisztikus hiszterianak meg nem szabad felulni mert mar mindenkire rasutik. Csak hogy pont olyan emberek szorjak ezeket a mergezo jelzoket akik az atlagnal tobb narcisztikus jegyet hordoznak. Amit te csinalsz az inkabb mazochizmus.

2021. márc. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!