Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyszer nagyon fel vagyok...

Egyszer nagyon fel vagyok pörögve máskor meg nagyon nyomott a hangulatom mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok.Sokszor váltakozik a hangulatom.14 éves koromban kezdődött,előtte mindig pörögtem,én voltam az aki mindig feldobta a hangulatot.Aztán nem tudom mi történt ,de egyik napról a másikra elment az életkedvem.Egy hétig tartott csak ,de egésznap feküdtem az ágyban nem csináltam semmit,sirtam a semmin,egész nap aludtam.Annyiból állt a napom ,hogy hazamentem suliból és befeküdtem az ágyba,nem ettem,sirtam a semmin(tényleg nem volt okom miért sirjak),édesanyám nagyon aggódott mindig kérdezte mi a baj mondtam neki sirva hogy én sem tudom,de ő ezt nem hitte el ,pedig tényleg nem tudtam.Aztán egész egy évig ilyen nem fordult elő.Utánna megint volt ilyen hogy elment a kedvem minden féle ok nélkül de ez nem volt olyan durva mert a barátaim nem engedték hogy magamba legyek.Ezek kb 1-2 napig tartottak de egyre sűrjebben ,vagy 3x volt ilyen.Egy évig aztán megint semmi.Most lassan több mint egy fél éve megint előjött(bocs hogy igy fogalmazok de másképp nem tudom hogy fejezzem ki).Szeptemberben nagyon aktiv voltam,mindig fel voltam pörögve aztán egyre gyakrabban jöttek napok/hetek mikor magam alatt voltam,ilyen siro rohamok is rámjöttek.Decemberben pánikrohamom volt,amiről akkor még nem tudtuk hogy az volt.Szoritott a mellkasom vagy 1 honapig,remegtem,aztán jött a pánikroham nem kaptam levegőt,izzadtan,zsibbadt a kezem,halálfélelmem volt stb.Ekkor elmentünk orvoshoz mert azt hittük hogy koronás lettem vagy valami.Csináltak tesztet negativ lett,aztán elmentünk fül orr gégészetre ott se találtak semmit.3orvosnál voltam akkor mindegyik azt mondta hogy stressz miatt van és menjek el pszihologushoz,de nem stresszeltem mert nem volt min.Ez utánna elmult Januárba szintúgy felvoltam pörögve,izgága voltam,muszáj volt valamit csináljak mindig.Február óta(ugye most március van) mindig csak feküdtem az ágyban,sirtam a semmin,féltem hogy megint pánikrohamom lesz,nagyon leromlottak a jegyeim.De most nem akartam magam átadni a rossz kedvnek ezért elkezdtem járni edzeni.Sokszor megfordult a fejemben az öngyilkosság gondolata is,aztán erre is ráparáztam mert mindig megvetettem azokat akik bántották magukat,nem ismertem magamra.Most 1 hete megint felvagyok pörögve,jo kedvem van.Bocsi hogy ilyen hosszan leirtam amugy.A lényeg hogy egyszer fent vagyok egyszer lent.Olvastam a bipoláris zavarról ami hasolnit ehez ,de kétlem hogy benne szenvednék mert nem tudok senkit a felmenőim közül akik ebben szenvedtek volna,és tudtommal ez örökletes és nem alakul ki,plusz aki bipoláris az nem is akar jobban lenni,én meg igen.Tehát fogalmam sincs mi a bajom.3 éve leégett a házunk és majdnem bent maradtunk ,lehet hogy ennek a hatására történik mind ez?Talán nem dolgoztak fel? Mit tegyek hogy ne legyek megint ,,lent”?

2021. márc. 24. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:
47%
A te életkorodban ez esetenként még normálisnak is mondható. Ha 5 év múlva is fennáll, akkor lehet borderline tünetre gondolni (régen mániás depressziónak mondták, a feldobott és a depresziós időszakok váltják egymást).
2021. márc. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass 1-re, ennek semmi köze nincs a borderline személyiségzavarhoz... Az említett "mélypontok", öngyilkossági gondolatok és a pánikrohamok miatt a helyedben mindenképp pszichológushoz fordulnék. Amiket leírtál, azok valóban a bipoláris zavarra jellemzőek, azonban ezt a diagnózist csak klinikai szakpszichológus/pszichiáter tudja felállítani.


Azt cáfolnám, hogy csak örökletes és a bipoláris zavarban szenvedő nem akar jobban lenni. Engem azzal diagnosztizáltak és egyik sem jellemző rám.

2021. márc. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!