Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljes kapunyitási krízisben...

Teljes kapunyitási krízisben vagyok. Ha jártál hasonlóban, tudnál tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Minden téren kérdéseim és fusztrációim vannak már több hete, sőt több hónapja. Főleg a jövőbeli munkával, és a testemmel kapcsolatban, de ott van a háttérben az egyetemmel, és a kapcsolataimmal szemben lévő kilátástalanság is.

Nem a korona miatt, sajnos ez már előtte is jellemző volt rám.

Esetleg aki volt már hasonló helyzetben nincs kedve beszélgetni arról, ő hogyan lábalt ki belőle?



2021. márc. 24. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amikor hasonlóban voltam és úgy éreztem, hirtelen kell felnőni, de én semmiről sem tudok semmit és nincs tapasztalatom semmiben, az azért volt, mert nem sok emberi kapcsolatot ápoltam. Amint elkezdtem kicsit többet beszélgetni másokkal, főleg nálam egy-két évvel idősebbekkel, illetve közelebbről szemlélhettem mások problémáit, akkor valahogy mindenki hozzá tudott adni a látásmódomhoz és nagyobb egyensúlyba kerültem.
2021. márc. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az egyetemmel és kapcsolataiddal szemben lévő kilátástalanság - azaz pontosan mit érzel kilátástalannak?
2021. márc. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
teljesen természetes folyamaton mész át. most még buborékban élsz, az egyetem miatt és szorongsz, h mi lesz utána. mondom: ha van rokonod ismerősöd és lesz melód, akkor elleszel, ha meg olyan szakot fogtál ki amit nem keresnek a munkaerőpiacon akkor rögös lesz az út. most még arra kéne fókuszálj, h legyen munkatapasztalatod, magyarán vmi diákmunkát mindenképp keres, mert bármi is jobb, mintha nem lenne. hr-sek szeretik nézni, vagy önkénteskedj, tudom covid. majd sztem nyárra feloldják a dolgokat. amire még ilyen fiatalon nem koncentráltok-tam, hogy a tudás amit szereztek főiskola-egyetemen az nem örökre szól, nyílván ahogy lediplomázol az agyad reszettel :D mert annyira nagy az elvárás mindenhol. ezt nem értik sokan, h mi a különbség egy főiskolát/egyetemet végzett emberek és a mondjuk blue collar munkások között, h azt a stresszt is akkor tanulod meg kezelni, mondjuk egy kollokvium előtt,vagy nyelvvizsga előtt. bizonyos munkakörökbe igenis elvárás, h tudjál teljesíteni stressz alatt, van akit pörget a stressz, én kihívásnak élem már meg. de amikor korodbeli voltam mindenen stresszeltem, megfelelési kényszerem volt, h jól teljesítsek. még a személyiség nincs teljesen kialakulva, szóval olvass sokat, az agyad sosem lesz olyan fiatal szivacs, bár más kérdés, h hosszú távon tudjad a tudásodat megőrizni. sok -kedves- embernek pl. volt középfokúja , nekem 3%on múlott, monjuk a diploma évében akartam azt is elvégezni, szóval túlvállaltam magam. a lényeg, azok az emberek egy szót se bírnak beszélni, én meg x évesen is folyékonyan beszélek angolul. törekedj olyan tudásra szert tenni, amit egy munkahely értékel-pl. Excelt imádják, ha abba jó vagy, az nagy piros pont. de minden munkhahelyen kb. pofára vesznek fel, ezt kellett nekem 5-6év mire rájöttem, és utána már én irányítottam az állásinterjúkat. ha van kérdésed írj, ha tudok válaszolni.
2021. márc. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!