Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért tabu téma, ha valakinek...

Miért tabu téma, ha valakinek a járványügyi korlátozások miatt öngyilkossági gondolatai vannak?

Figyelt kérdés

2021. márc. 25. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Az én tapasztalatom szerint az öngyilkosság mindig tabu téma, akármi miatt is vannak ilyen gondolatai valakinek. Nem kéne hogy így legyen, de sajnos így van. Nem nagyon tudunk vele mit kezdeni társadalmilag.
2021. márc. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Bírjad ki nyárig, akkor majd nyitás lesz.
2021. márc. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Nálam nem tabu téma. Őszintén be merem vallani és beszélni is merek róla, hogy kezd legyűrni a depresszió és ez az egész vírus helyzet. Mostanában egyre többet gondolok az öngyilkosságra és hogy milyen lehet meghalni.
2021. márc. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 valaki : ***** válasza:
79%

Sajnállak titeket... De nem éri meg, tényleg. Egy barátom öngyilkos lett évekkel ezelőtt súlyosabb dolgok miatt, mint a koronavírusos cirkusz és én annyiszor gondolok rá, hogy tuti, hogy máshogy csinálná, ha lenne még egy esélye...

És szerintem nem feltétlenül tabu, de lesznek az ilyen ember környezetében nem megértő emberek. Ez nem függ össze a korlátozásokkal, az öngyilkosjelölteket sokan lenézik.

Merjetek erről beszélni, de csak olyannak, aki megértő.

2021. márc. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a jarvany miatt vagyunk amugy sokan depressziosok, eddig is azok voltunk, csak ugye lefoglaltak a gondolatainkat a mindennapi teendok. De most az ember izolalva van, esetleg nincs is kivel beszelnie, ilyenkor derul ki, mely kapcsolatok nem is voltak igaziak, csak a helyzet szulte oket, De ez a korlatozas csak egy kivalto ok, tenyleg nem fugg ossze, kiveve, ha esetleg meghalt valakitek, de esku en senkit nem ismerek, aki elkapta volna ezt...
2021. márc. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 valaki : ***** válasza:
100%

Tudom, milyen ez. De hidd el, jobb segítséget kérni. Akárkitől,de ne legyél öngyilkos. Mondom ezt úgy, hogy én is gondolok erre a mai napig. Ha az a barátom nem lett volna öngyilkos talán sose jutok idáig, de a temetésen jöttem rá, mennyire undorító ez az egész. Ő akárhol is van, nem látja, hogy akik miatt ide jutott, megbánták, ahogy azt sem, hogy a csaj, aki miatt tette egy hét múlva bepasizott. Ellenben, mennyi mindent tehetett volna még, hogy jobb legyen neki...

De ha ez se segít, nem most kell dönteni, hogy mész vagy maradsz. Úgyis mész előtt utóbb. Inkább nézd meg mi van előtte, a halál úgyis eljön, csak talán megéri maradni még a "bulin".

A korlátozások alatti időt még használd arra, hogy elgondolkodsz, hogy kéne élned hogy jobb legyen. Szurkolok minden ilyen embernek, hogy találja meg a boldogságot. A világ egy rosszabb hely lenni mindegyőtök nélkül,higgyétek el.

2021. márc. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!