Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni akkor ha...

Mit lehet tenni akkor ha folyamatosan depresszív gondolataim vannak, annak ellenére hogy külső szemlélőként úgy tűnhet, hogy semmi okom rá?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, Skóciában élek a feleségemmel. Nagyon jó a házasságunk, Ő a lelki társam és nagyon boldogok vagyunk. Jól fizető főállásunk van és emellett (bár ez relatív), én befektetésekkel és online kereskedéssel is foglalkozom. Bár ez hatalmas nyomással jár de lassan ott tartunk hogy a teljes anyagi függetlenséget elérjük. Alapvetően egy jópofa, vicces figura vagyok, akárhol dolgoztam eddig mindig jól kijöttem mindenkivel. Bár mostanába felszedtem egy kis pluszt de mindig is edzettem, és most is, rendszeresen járok futni és kondizni, mégha a táplálkozást kicsit túlzásba is viszem néha..


Mégis, amellett hogy külsőleg sokat nevetek és jól érzem magam, állandóan depresszív és negatív gondolataim vannak. Azon agyalok néha hogy hogyan vethetnék véget az életemnek anélkül, hogy a feleségem és a családom saját magát hibáztatná ( és tényleg nem ők a hibások, mindent megtesznek értem és nem kívánhatnék szeretőbb feleséget). Ismerősöktől, családtól mindig pozitív megerősítést kapom de én valahogy nem érzem hogy bármit említhetőt tettem volna.


Vannak hosszútávú céljaim amit nagyon várok de azok még évekbe telnek és úgyérzem hogy nem fogom kibírni addig ép ésszel.


A feleségem egyébként tudja hogy hatalmas rajtam a nyomás és nagyon próbál segíteni. Azt is tudja hogy lehet hogy az önértékelésem nincs teljesen a helyén de azt nem tudom vele megosztani hogy mennyire magam alatt vagyok szinte folyamatosan mert biztos vagyok benne hogy nagyon, nagyon rosszul esne neki.

Emelett még talán annyit mondanék még hogy körülbelül 2 éve "diagnosztizáltak" alacsony tesztoszerin szintel aminek a kezelése nagyon lassan halad és egyenlőre nem tudták megmondani hogy mi okozhatja. Jelenleg kenőcsöd használok rá, naponta, bár nem tudom hogy ez bárki szerint számít-e bármit is.


Jah és talán még az hogy hála a covidnak, lassan 2 éve nem voltunk otthon és nem láttam személyesen a családom.



2021. márc. 26. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz idők vannak mostanában, amik nagyon sok mindent össze zavarhatnak az ember fejében.

Egy szakember sokat tud segíteni , csak fordulj hozzá. Egyáltalán nem 'ciki'. Segít a stressz feldolgozásában, tisztábban látva pedig sokkal jobb lehet az én-, illetve a világképed. A kiégés, mint pszichológiai dolog, nem illik rád véletlenül?

Vannak kifejezetten ilyenre specializálódott pszichológusok.


Egyszer mindenki elfárad. De még közel sincs itt a vége. Pihenj meg, gyógyulj és menj tovább.

2021. márc. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Sajnos a pihenés egyenlőre nem megoldható, tudom hogy kellene de még legalább 1-2 évig ez nem fog menni. Elképzelhető hogy kiégtem, elég régóta nem tudok kikapcsolni és a szabadidőm jelentős részét elveszi az hogy itthonról is dolgozom.


Online hol lehet találni ilyen pszichológust, vagy milyen forumok vannak ahol lehetne ezekről nyíltan beszélni?

2021. márc. 26. 19:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Pszi.hu

:)

2021. márc. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!