Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ha stresszhelyzetben...

Normális ha stresszhelyzetben kikapcsol az ember?

Figyelt kérdés

Ha stresszhelyzetbe kerülök, akkor hirtelen változik a hangulatom. Úgy érzem magamat, mint aki meghalt. Nem tudom leírni pontosan milyen, olyan semmilyen. Csak vagyok valahol. Mint akit kihúztak magából, nem érzek semmit, csak vagyok.

Stresszhelyzetben ez normális?



2021. márc. 26. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Disszocialt allapotnak tunik. Amikor nagyon szelsoseges dolog tortenik, normalis, foleg gyerekeknel. Jo lenne elmenned egy pszichologushoz atbeszelni vele ezt alaposan. Tudna segiteni. Lehet fejleszteni a stresszel valo megkuzdesen. Ne felj tole.
2021. márc. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ehhez a disszociált állapothoz kapcsolódhat olyan is, hogy egy pár percre konkrétan elfeketedik minden? Mint amikor elalszik az ember, de biztos vagyok benne, hogy nyitva volt a szemem és csináltam is valamit közben. Amióta ilyesmi előfordul, azóta álmodom is. Alszom, de ébren vagyok, benne vagyok az álomban, de nem érzékelem, hogy az nem igazi. Emiatt kavarodás is történt már.
2021. márc. 26. 10:51
 3/5 yoshimitcu ***** válasza:
Nem normális. Nekem felbaxa a vérnyomásom annyi történik.
2021. márc. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezzel tulajdonképpen kilépsz, elmenekülsz a stresszhelyzetből? Mert az egy tipikus reakció. Sokan például elálmosodással reagálnak a stresszre.


Viszont attól még, hogy tipikus, nem föltétlen előnyös. Lehet, hogy érdemes megküzdened ezzel. A stresszhelyzetben csakazértis ébren maradni, csakazértis odafigyelni. Ez nem könnyű persze, de gyakorlással bele lehet jönni. Meg persze fontos tudatosítanod, hogy az agyad így akar elmenekülni, de ez igazából hosszú távon nem fog működni.

2021. márc. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo, igen kapcsolodhat ilyen elfeketedes is, viszont ez egy "szimpla" helyzetben nem kellene megjelenjen es felveti a gyanut egy korabban tortent trauma megletere. Kerlek, keress egy jo szakembert, klinikai szakpszichologust vagy pszichiterapeutat.
2021. márc. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!