Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha teljesen...

Mit csináljak ha teljesen kilátástalannak látom az életem. Semmi sem jön össze amit szeretnék de tényleg és már kezdem feladni, pszichologushoz nem megyek. Lelkileg és testileg is szarul vagyok. Valaki valami ötlet?

Figyelt kérdés
Tinédzser, fiú

2021. márc. 26. 23:27
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
És mért nem mész pszichológushoz? Csak nem azért, mert ő az ennek a problémának a megoldására hivatott szakember?
2021. márc. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én megértem, hogy nem akarsz pszichológushoz menni. Pszichológusból is kb. annyi a megbízható szakember mint bojlerszerelőből (vagy bármilyen szakmából).

Hidd el, bármilyen problémával is küzdesz, nem vagy egyedül. A helyedben keresnék hasonló problémával küzdő embereket, mert ők értenek meg a legjobban és ők tudnak a legjobb tanácsokat adni, vannak segítő csoportok is.

Ha azt akarod, hogy valami "összejöjjön", kipróbálhatod a következőt: határozd meg pontosan, részletesen hogy MIT és MIKORRA akarsz elérni (reális időpontra), írd le egy papírra és ragaszd ki olyan helyre ahol gyakran látod, pl. "Lefogyok 60 kg-ra 2022 áprilisáig." vagy "2021/2022 tanév végén minden tantárgyból legalább 3-as leszek" (nem pedig hogy "nem bukok meg" mert akkor a bukásra fókuszál az agyad és megbuksz, így működik az agy). Fontos, hogy legyen időpont és hogy pozitívan, jelen időben fogalmazd meg. És persze hogy ezután mindent megtegyél az ügy érdekében. Nekem ez a módszer mindig bejött.

2021. okt. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!