Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósok, szociális...

Depressziósok, szociális fóbiások! Hogyan kezelitek, ha a környezetetek nem ért meg, nem támogat benneteket?

Figyelt kérdés
Alapvetően normális családból származom stb., de ez az egy dolog katasztrofálisan működik közöttünk. Egyáltalán nem tudok velük beszélni ilyesmiről, hogy mi van velem, mit érzek, mi történt stb., semmiféle érzelmekhez köthető dolgot nem tudok velük megosztani vagy ezzel kapcsolatban tanácsot kérni. Pedig még mindig vannak dolgok, amik nehezebben mennek (pl. telefonálás), illetve úgy alapvetően szükségem lenne rá és igényelném, hogy valakivel őszintén tudjak beszélni, meghallgasson, megértsen, támogasson vagy esetleg biztasson. Próbálkoztam és azért rajtuk is láttam az akaratot, de rá kellett jönnöm, hogy ők erre nem alkalmasak. Tényleg nem értik és max. hallgatnak, nem mondanak semmit vagy lezárják valami olyasmivel, hogy "neked kell tudni, hát én ebben nem tudok segíteni, nem tudom, hát én ezt nem tudhatom" stb. A testvérem is ugyanez. Sőt ő még annyiból rosszabb, hogy általában kioktat, lecsesz, nevetségessé teszi az egész kérdéskört, felsorolja a hibáimat vagy, hogy szerinte mi a baj velem, min kellene változtatnom, miért nem lesz ez így jó és milyen hátrányom lesz az életben, de bezzeg ő és akkor tovább sorolja a példáit... Rajta legalább érzem, hogy tényleg foglalkozik a dologgal, de sokszor úgy vagyok vele, hogy inkább ne tenné és még rosszabbul érzem magam utána. Próbálom inkább eltitkolni előttük, nem beszélni róla, terelni a témát stb., de ez sem a legjobb megoldás, mert nem mindig működik, hülyén is érzem magam miatta és nekem sem könnyebb. Mással viszont egyáltalán nem tudok erről beszélni, mert nincsen más rokonom akivel közelebbi kapcsolatban lennék és barátaim sem igazán. Régen jártam pszichológushoz (amit a családom szintén nem igazán támogatott), de azért ő mégis egy szakember, tőle nem várhatok olyan fajta támogatást amit ideális esetben egy családtag, barát adhatna és úgy érzem inkább erre lenne szükségem.
2021. márc. 27. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig épp erre való a pszichológus, én a helyedben továbbra is járnék hozzá. Hogy akarod szakember nélkül megoldani a problémát?

A családtagok nem mentek ezen keresztül, nem fognak megérteni téged.

2021. márc. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy már nincsenek nagyon nagy megoldandó problémáim, amik egy szakember segítségét igényelnék. Mikor pszichológushoz jártam (kb. 4 éve voltam utoljára), igazából akkor sem voltak kimondottan súlyos gondjaim. Szóval sokan úgy számolna be a depressziójukról, szociális fóbiájukról, hogy pl. nem mertek emberek közé menni vagy akár a házat sem tudják elhagyni, nem mernek beszélni, meg akarnak halni, teljesen életuntak, nincsen kedvük és erejük semmihez stb., nekem pedig ilyen abszolút nem volt. Én csak “szimplán” szorongtam bizonyos szituációkban, nehezen nyíltam meg másoknak, többször voltam rosszkedvű, fogyott a motivációm, nehezebben vettem rá magam dolgokra stb. Ezen abszolút segített is akkor a pszichológus és azóta azért nagyon sokat javultam, fejlődtem, úgy érzem megtanultam magam kezelni. Mint írtam még mindig vannak olyan dolgok, amik nehezebben mennek (pl. a telefonálás), de nem érzem azt, hogy megint pszichológushoz szeretnék járni. A jelenlegi szituáció sem igazán azokat hozta vissza, amiket korábban, hanem most inkább a monotonitás, egyedüllét, szociális kapcsolatok hiánya, bezártság stb., ezek azok, amik megviselnek. Lehetséges, hogy segítene egy pszichológussal való beszélgetés is és gondolkozom rajta, de tényleg azt érzem, hogy nem feltétlenül arra van szükségem.
2021. márc. 27. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!