Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha túl sokat foglalkoztat az...

Ha túl sokat foglalkoztat az öngyilkosság nagy az esély, hogy elkövetem?

Figyelt kérdés

Tudom furán tettem fel, de már már napi szinten gondolok rá. Fiatal vagyok, de pár éve kiderült egy betegségem ami foglalmam sincs, hogy fog végződni. Autoimun betegség(sm), jelenleg jól vagyok de később kitudja mi lesz.


Így nehéz tervezni, családom nem lesz, dolgozni se biztos fogok tudni, nem szeretnék így élni. Az ember küzd de amikor nincs jövő képe, él, mert muszáj akkor nem látom értelmét. Így biztos nem lesz se párkapcsolatom, se gyerekem.


Egyedül a családom miatt nem teszem meg, mert ők annyira szeretnek, hogy nem élnek túl na meg gyáva is vagyok....de néha úgy érzem ha nagyon magam alatt leszek, lehet képes lennék....


Mindenkinek örülök a környezetemben, ha van már családjuk, sikeresek stb., de másik felemnek fáj, hogy nekem miért nem lehet...


Voltam már pszichológus stb, de nem segített...



2021. márc. 27. 10:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy a 20 éveim közepén járok, dolgozok
2021. márc. 27. 11:00
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Mindenkinek voltak vannak és lesznek nehézségei az életben,ha mindenki ugy gondolkodna ahogy te tuti mindenki öngyilkosságot kisért volna meg.


Nem szabad ebbe gondolkodni lessz párkapcsolatod gyereked és munkàd is.

2021. márc. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Munkám van :)
2021. márc. 27. 11:06
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Aki komolyan gondolja az nem itt kérdezget. Szóval szerintem nem.
2021. márc. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Az életben sok minden adott ami kincsnek számit.pl levegő víz,és a természet ereje.


Ha nem lennének problémák nehézségek,mindig probléma mentesek boldogok lennénk akkor mennyire unalmas lenne az élet,késöbb meg azért lennénk öngyilkosok mert probléma mentes boldog életet élűnk. Hosszu távra nagyon unalmas lenne és nem nagyon lenne értékes az élet. Ne értsetek félre boldogság is kell és minden ami pozitív de hosszu távra unalmas lenne az összes és nem tudnánk értékelni öket,ezért vannak a problémák gondok hogy értékelni tudjuk a jót pizitívitást).


Senkinek nem megy az élete zökkenő mentesen gondok problémàk nélkűl,és ez teljesen normális hiszen így tudjuk igazán értékelni az életet.


Nekem is rengeteg betegségem volt fiatal kis gyerek koromban,Pánikbetegség,depresszió vese elégtelenség,szív érendszeri betegségek és fúrcsa fóbiák amik minden nap kisértettek és bántottak.viszont nem adtam fel kezelésekre jártam oda figyeltem az egészséges életre (hittemés)és sikerűlt.


Szóval neked is azt tudom ajánlani ne add fel, és nézd a jó oldalàt a dolgok-nak. Minden jót

2021. márc. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lelki beállítottság kérdése.

Át kell lépni egy bizonyos vonalat. Ez mindenkinél más. Valaki tovább bírja, van aki nem. Én is elgondolkodom rajta időről-időre, de mindig a szép dolgokra igyekszem koncentrálni ilyenkor. Meg az olyanokra, amiket még nem tettem meg, előttem állnak. Nekem is van betegségem, de kb kinek nincs? Gondolj arra, hogy sokan vannak százszor rosszabb helyzetben mint te, és mégis élni akarnak. Nem ismerem a helyzeted, és sokszor biztosan nagyon nehéz lehet. De ahogy fentebb írta a kolléga, mindig voltak, vannak és lesznek problémák, amik végtelenül sokszínűek. Meg sokszor mi találunk ki újabbakat, amik alapjáraton talán nem is minősülnének problémának.

2021. márc. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!