Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Frontinra vagy egyéb ugyanil...

A Frontinra vagy egyéb ugyanilyen összetevőjű nyugtatóra, 3 hónap alatt rálehet szokni? Kialakulhat függőség, hogy a szervezet kívánja?

Figyelt kérdés

2021. márc. 27. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Nemhogy 3 hónap alatt, hanem annál sokkal rövidebb idő alatt.

Javaslom, olvasd el ezt a cikket:


[link]

2021. márc. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam rá, simán letettem. De csak a fizikai tünetek enyhítésére érdemes rövid ideig szedni.
2021. márc. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes az egész cikket elolvasni, de kiemelem ezt a részt:


"Már a használatakor is komoly mellékhatásokat okoz, abban a pillanatban pedig, amikor a használó felfüggeszti a szer szedését, rettenetes izomrángások és görcsök, depresszió, szorongás, sok esetben halálfélelem és rohamok kezdik el kínozni. A Xanax betegtájékoztatója magáért beszél.


Mellékhatásai többek között: zavart állapot, depresszió, memóriakárosodás, szájszárazság, szorongás, feledékenység, mánia, hallucináció, ellenséges magatartás, rendellenes gondolkodás. Emellett a betegtájékoztatóban szerepel az is, hogy a gyógyszer szedése (még terápiás dózisokban is) fizikai függőség kialakulását eredményezheti."

2021. márc. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2-es, mennyi ideig szedted?
2021. márc. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as....vannak pozitív hozadékai is, a baj az, hogy az emberek nyakló nélkül kapkodják be és akkor is szedik amikor pszichoterápia kellene inkább. Amikor meg akartam fulladni a szorongástól nagyon jó hatásúnak bizonyult.
2021. márc. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A legrövidebb idő, ami dokumentálva is van 13 nap. A személyes genetika határozza meg, hogy ki mennyi idő után szokik hozzá. Én többet mondanék 3 hónapnál, de biztos ilyen is van. Mindenesetre nem érdemes 3-4 hétnél tovább szedni.
2021. márc. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Most néztem meg pontosan: 2 hónapja és 10 napja szedem a Helexet (eleinte Frontin-t). A legkisebb Helexet 0,5mg reggel-este 1db-ot. Nagy baj, ha hirtelen elhagyom a szedését. Kezdem magam is jól kezelni a dolgokat, szorongást, pánikot, de nem akarom az elvonási tüneteket a pánikrohamokkal összetéveszteni.


Függő meg nem akarok lenni, ép elég volt ennyi gyógyszeres segítség.... úgy olvastam, hamar rá lehet szokni, vagy később nem tudom majd letenni, mert ha nem szedem az burtális pánikrohammal járhat...


Inkább kognitív terápiával folytatnám az egészet.


Tudom, az orvossal kellene megbeszélni, de annyira szeretik ezeket ajánlgatni és azt hajtogatni, hogy csak így sikerül... ezért kérnék még itt véleményeket.

2021. márc. 27. 19:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne hagyd abba hirtelen! Fokozatosan kell " lejönni" róla. Nem tudom, milyen időszak a problémásabb, a nappal vagy az éjszaka, de kezdj el csak napi 1 szemet szedni (vagy reggel vagy este). Hosszú ideig (akár 1 hónapig is) csinálhatod ezt, s ha nincsen semmi elvonási tüneted, akkor megpróbálhatod teljesen elhagyni. És gratulálok, hogy így állsz hozzá és nem akarsz rászokni! Menni fog, hidd el !
2021. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!