Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális probléma...

Ez milyen mentális probléma lehet? OCD?

Figyelt kérdés

A lakótársamról van szó. Nem szeretném elítélni, csak nem értem ezt a bizarr viselkedést, pedig általában normális. Egyik nap arra értem haza, hogy a szobájában forog (fülhallgatóval a fülében), gondolom zenét hallgatott. De nem tánc volt, inkább tűnt kényszerszerű mozgássorozatnak, a lábát többször megemelte a levegőbe, a kezével hadonászott és az asztalt egymás után többszörérintette meg, majd ismét forgott. Nem tudom, hogy ebben milyen szabályszerűség volt, de közben néha felordított, meg talán grimaszokat csinált, de azt nem láttam pontosan. Szerencsére nem vette észre, hogy nézem, mivel épp az ajtó sarkából figyeltem, és igyekeztem nem feltűnni. Fogalmam sincs meddig csinálhatta ezt a mozgássorozatot, de én besz*rtam. Pár perc után kijött magától a konyhába, és normálisan beszélgettünk, hogy mi újság.

Milyen betegség lehet ez? Kérdezzek rá vagy tapintatlanság lenne?


2021. márc. 27. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennyiből semmit nem lehet megmondani. Az OCD kényszerbetegség, egy fura táncikálás önmagában nem az.

Én rákérdeztem volna, de még ott helyben. Kevésbé lett volna kínos,minthogy ha utólag felhozod és látszik, hogy ezen molyoltál azóta is.

2021. márc. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kukkolás a tapintatlanság.
2021. márc. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Annyi csak hogy rendmániás, ezért jutott eszembe az OCD. Azt olvastam, hogy nekik vannak ilyen rituálék. De ha nem ez, akkor mi??
2021. márc. 27. 22:40
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem kukkoltam, hanem az előszoba mellett van a szobája, és epp nyitva volt az ajtó, akkor vettem észre ezt.
2021. márc. 27. 22:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Mégis honnan jut eszedbe, hogy ez betegség lenne... Zenét hallgatott amibe annyira belemerült, hogy közben táncolt/valamilyen helyzetbe beleképzelte magát és a zenére mozgott... Hagyd békén. Akkor lenne furcsa, ha ezt folyamatosan csinálná, zene nélkül.
2021. márc. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!