Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretethiány/figyeleméhség...

Szeretethiány/figyeleméhség miért alakul ki? Belső vagy külső tényezők okozzák ezt?

Figyelt kérdés

Mármint ilyenkor a környezet okolható, tehát tényleg figyelmetlenek veled, akiket te fontosnak tartasz, vagy ez egy belülről fakadó, alaptalan érzés? Hogyan lehet ezt kezelni?


Sajnos én ebben szenvedek, most szakítás utáni hetekben pláne (szakítás is közvetetten emiatt történt), egyszerűen olyan szorongás uralkodik rajtam amiatt, mert magányosnak érzem magam, hogy néha nem is tudom, mit kezdjek magammal, mintha fel tudnék robbanni, akkora feszültséget érzek sajnos. Egy barátnőm van, akire számíthatok, hogy segít, de rá sem szeretnék telepedni, már így is sokkal többet adott, mint amennyi elvárható lett volna. Pláne, hogy neki most van friss párkapcsolata, szóval megértem azt is, hogy most oda fókuszál.


Mit tegyek? Nagyon szorongok.



2021. márc. 28. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én csak a kérdés első felére tudok válaszolni, szerintem egyik sem okolható. Se az egyén, se a környezet. Hogyan mondjam, ha túl kicsi a pohár, és nem fér bele a folyadék, akkor a pohár vagy a folyadék a hibás? Egyik sem, csupán nem kompatibilisek.
2021. márc. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Okolható az egyén és a környezet is.

Kiskoromban pl utaltam, ha hozzám ér bárki, apának és családjának ezzel semmi baja nem volt, betartották, akkor ők voltak a "kedvenceim", mert távolról szerettek, míg anya és családja "kényszerítették", hogy puszi, ölelés, simi miegymás. Mindig kb hányni tudtam volna tőle. Kellemetlen érzés ment végig rajtam, sikítani tudtam volna, összerezzentem, ahogy hozzám érnek, meg minden puszit letöröltem (mondjuk most is hajlamos vagyok😅)

Aztán ahogy telt az idő, anyai fele a rokonságnak vissza vett magából és csak néha közeledtek, néha akartak puszit, ölelést adni nem ilyen "gyere ide, de most azonnal és ölelj meg, mert megérdemlem!" módon, mint addig, hanem megkérdeztek és elfogadták, ha nemet mondok. Így pont annyi szeretetet kaptam, amennyit szerettem volna.

Apa családja továbbra sem próbálkozott. Nagyon távolságtartóak voltak alapból is, de velem meg főleg, úgyhogy egy idő után elkezdtem azt gondolni, ők nem szeretnek.

Ami a párkapcsolati, baráti szeretetet illeti, az előbbit fogalmam sincs milyen érzés, van, mikor optimista vagyok, elképzelem, hogy jó lehet és látom, van esélyem rá. Máskor sírok és arra gondolok, sose lesz senkim. Harmadszor meg arra gondolok, nem is kell nekem, eddig is megvoltam egyedül, minek nekem valaki. A barátaim meg vagy ilyen fix helyzetekben ölelem meg (köszönés, elköszönés, valaminek a megköszönése, nagy öröm), vagy megkérdezem tőlük, szabad-e. Ezen kívül igyekszem velük kedves lenni és figyelni rájuk, hogy érezzék a törődést, amit aztán azt hiszem, én is visszakapok tőlük.

2021. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
3-4naponta ugyanaz a rinyalo kérdés. Nm unod már?a valaszoloknak írom,h ez már legalább a ilyen kérdése,nárcisztikus az már biztos.
2021. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó, mire gondolsz? Én eddig nem írtam ki ilyen témában kérdést...
2021. márc. 28. 22:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!