Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antiszociális vagy szociális...

Antiszociális vagy szociális fóbiás lennék?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta kerülöm az embereket.

Mindig visszahúzódó és csendes voltam

Mostanában nagyon elhidegültem tőlük.

Sok iskolai csesztetés miatt vált ki belőlem talán.

Kerülöm az osztálytalálkozókat.

Még a legjobb barátomhoz se mindig megyek át olyan indokkal mint fáradt vagyok.

Buszon vagy villamoson is idegesít mindenki szinte, ha babakocsisok szállnak fel vagy 3-an..büdös idős emberek, csövesek, hangosan beszélő marika néni telefonon beszél irma néninvel...stb.mindig csak azt várom hogy az én megállóm következzen.

Boltba is csak akkor megyek ha muszáj.

Utcán direkt kerülöm őket, bár sokszor volt, hogy egy alak mobilozott erre majdnem egymásnak mentünk na akkor ott helyben "megöltem" volna szinte de persze csak fejben..

Boltban dolgozni utáltam régebben, de oda kényszerültem, de minden ember kihozott szinte, párszor könnyezett is a szemem ha hozzám szólt, magamban mindenkit utálok talán.

Utáltam, hogy nem bírtam végezni az adott feladatomat mert mindig valaki kért segítséget.

Mindenki közömbös nekem, társat meg a hátam közepére se kívánnék, hiába az ember társas duma nem vagyok társas lény az biztos.

Magányosan is tökéletesen megvagyok, sőt jobban mint emberekkel, legtöbb időmet szinte a szobámban töltöm és csak gépezek és tévézek.

Néha mozdulok ki csak de akkor is erőltetetten.

Viszont félek ismerkedni, félek az új emberektől, minden munkatalálkozót lemondtam szinte mert kerestem kifogásokat, fejemben már előre legyártott scenariok vannak mint beilleszkedni nem fogok tudni sehova, megutálnak, kiközösítenek mint egy sulimban...

Ez antiszociális vagy szociális fóbia lenne?

Meg régóta depressziós vagyok szerintem, volt pár öngyilkos gondolatom de dolgozok rajta és járok orvosokhoz de nem tudom ez mennyire hasznos ehhez gondoltam megemlítem.

22LÁny vagyok.



2021. márc. 29. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
"Sok iskolai csesztetés miatt vált ki belőlem talán." eddig olvastam, meg is van a probléma:D
2021. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1.kösz de még a kérdésre nem válaszoltál..

nem véletlen írtam ennyit légyszi inkább olvasd el és csak úgy válaszolj!

Ha el se olvastad végig inkább ne válaszolj mert a végén is van fontos dolog..

2021. márc. 29. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Antiszociális nem vagy... az egy személyiségzavar, aminek köze sincs az általad leírtakhoz.


Az biztos, hogy szorongsz a szociális helyzetektől, de klinikai szakpszichológus/pszichiáter feladata, hogy megállapítsa milyen mértékben.


Az írtad jársz orvoshoz. A helyedben az itt leírtakat mindenképp megemlíteném neki. Ha nem jársz pszichológushoz, akkor ajánlom, hogy keress fel egyet. (A szociális fóbia kezelését ők végzik. Pszichiáter csak akkor ír fel gyógyszert, ha nagyon súlyos.)

2021. márc. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

1#vagyok

Valóban nem volt egyértelmű válaszom, de igen "szociális fóbiás" vagy.

2021. márc. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos gyakran keverik az antiszociális és aszociális kifejezéseket. Az antiszociális nem kerüli az embereket, csak nem tiszteli, nem szereti őket, kihasználja stb.
2021. márc. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
En szocfobos panibeteg szorongasos vagyok es nekem ilyenek a "tuneteim en is kerulom ah emebereket meg boltokat meg minden ilyen szarsagot ha anagyon muszaj akkoris csak szenvedve megy szar igy elni az tutko
2021. márc. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!