Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Váltsak pszichológust?

Váltsak pszichológust?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta járok a mostani pszichológusomhoz (kb. 3 éve). Lassan fejlődtem és kicsit tényleg sikerült jobban lennem. De sajnos a pánikrohamaim és az öngyilkos gondolataim nem múlnak el. Borzasztó régóta küzdök az öngyilkosság gondolatával, egyszer meg is próbáltam. Azóta a gyakorlatban nem próbáltam, de állandóan erre gondolok. Az utóbbi időben, a vírus alatt, a bezártság miatt is egyre több pánikrohamom van és úgy érzem, nem tudom már kezelni őket. Nem vagyok elég erős, nem tudok tovább úgy élni, hogy minden nap meg akarok halni. Nagyon nehéz, olyan érzés, mintha saját magammal harcolnék folyamatosan a saját életemért. Én tudom, hogy nem akarok tényleg meghalni, de amikor elönt egy roham, olyankor úgy érzem, kiszámíthatatlan vagyok, fogalmam sincs, meg fogom-e tenni... Nagyon ijesztő... Ezzel élek együtt gyerekkorom óta. Amióta járok pszichológushoz, több problémám is enyhült, ez viszont nem múlt el. De nem kellett volna már régen elmúlnia? A pszichológus hibája, hogy ez az öngyilkosság-halálvágy dolog nem múlik el? Vagy én vagyok menthetetlen? Az utóbbi napokban sajnos tényleg úgy érzem, hogy nem bírom tovább csinálni az életemet... Támogató családi hátterem nincs, a családom nem tud a problémáimról, egyedül élek, közelebbi barátaim nincsenek, akikkel meg tudnám beszélni, a home office miatt még egy munkahelyi környezet sincs, legtöbbször napokig nem beszélek senkivel, és nem is keres senki. A pszichológusom még megvan, de mintha ő is teljesen máshol járna fejben, ha mondom ezt a problémámat, olyanokat mond, hogy pihenjem ki magam, próbáljak sportolni, adjam ki a feszültséget valami hobbival, stb. Vagy ezek jó szakmai tanácsok, csak nekem nem válnak be? Tényleg nem tudom... Keressek mást, vagy tényleg csak az a dolgom, hogy higgyek neki, aludjak rendesen és várjam, hogy vége legyen a rohamnak, és talán túlélem?? Bocsi, elég össze-vissza sikerült írnom, de az agyam egy káosz sajnos.

Eddig azért nem kerestem másik szakembert, mert ő már mindent tud rólam, az egész életemet, és nem lennék képes egy teljesen új embernek elölről elkezdeni magyarázni minden régi szarságot a múltamból.



2021. márc. 29. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Pontosan azért kellene váltanom, mert már ő felületes, ismeri agondolataid. Próbáld meg, menj el kineziológushoz. Sokat tud ő is segíteni.
2021. márc. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2021. márc. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Idén leszek 30 éves.
2021. márc. 29. 23:01
 4/5 Argloss ***** válasza:
100%

Nem vesztesz semmit azzal, ha megpróbálsz egy másik pszichológust. Lehet, hogy a következő jobban illik majd hozzád.

Viszont tartsd észben, hogy a pszichológus nem egy csodaszer ami megoldja a problémáidat, hanem egy ember aki segít abban, hogy felismerd a probléma forrását, hogy végül meg tudd oldani azokat.

Az, hogy eddig nem sikerült az nem azt jelenti, hogy menthetetlen vagy, hanem azt, hogy eddig a rossz következtetéseket vontad le, esetleg arra vártál, hogy valaki más oldja majd meg ezeket a problémákat helyetted.

Az ember társas lény, az egészséges léthez szüksége van arra, hogy legyenek hozzá közel álló személyek akiknek megnyílhat. Lehet, hogy ezen a vonalon kellene elindulnod.

2021. márc. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Simán lehet a terapeuta "hibája" is, hogy miközben egyes problémáid enyhülnek, megmarad, sőt fokozódik egy ilyen súlyos. Ahogy fejlődsz a terápia által, idővel már másra lesz szükséged, akár más módszerre (egyébként a kinezt tényleg érdemes lenne megpróbálni egy ilyen akut dologgal), ilyenkor a terapeuta felelőssége is, hogy ne fásuljon bele a kliensébe és legyen ötlete a kimozdítására. Ha meg úgy látja, hogy itt véget ér a fantáziája, akkor kell hogy legyen annyi önreflexiója, hogy felismeri ezt és lezárva a terápiát máshoz irányítja a klienst. Ez nem azt jelenti, hogy a klienssel van a probléma, mert "menthetetlen" lenne, hanem egyszerűen a terapeuta is ember, neki is vannak korlátai, simán lehet, hogy az ő életében is van feldolgozatlan elakadás, ami miatt valakinek a problémájával adott esetben nem tud mit kezdeni. Ez a pihend ki magad, sportolj, találj hobbit eléggé bárgyú tanácsok, bár a sport tényleg tud segíteni rajta, de akkor is, ilyeneket inkább laikusok szoktak tanácsolni. Érdemes lenne továbbállnod.
2021. márc. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!