Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beképzelek magamnak betegségek...

Beképzelek magamnak betegségeket, nem tudom élvezni ez miatt az utazásaimat, segítség?

Figyelt kérdés

Tudom, ez az elutazás dolog nem éppen aktuális most, de nyáron lesz egy nagyon fontos táborom, ahol nem lenne jó ha rosszul lennék. Ugyanis, bármikor, amikor elutazok valahova borzasztóan fáj a hasam, soha nem fáj máshol úgy, csak ha elutazom, és hasmenésem van, ami nyilvánvaló okokból elég kellemetlen, így nehezen is tudom jól érezni magam. De nyilvánvalóan ez az állapot tarthatatlan hiszen nem jó dolog mindent ez miatt lemondani. Nagy valószínűségel ez mögött az egész mögött nem fizikai betegség van (már voltam pár vizsgálaton), hanem inkább lelki dolog. És igazából azt is tudom mi okozhatja: egyszer egy kiránduláson az egyik baratnőm annyira rosszul lett hogy kórházba kellett vinni, a szülei pedig vagy 8 óra kocsiútra voltak (mivel külföldön voltunk). Az óta kezdtem el tapasztalni ezeket a tüneteket. Sőt az utóbbi egy-két évben már volt, hogy máshol is rosszul voltam, akár otthon is vagy ilyen pánikszerű roham jött rám (nem kaptam levegőt rendesen), meg úgy amúgy is rengeteg betegséget képes vagyok beképzelni magamnak. Fogalmam sincs, hogy ezzel mit lehetne kezdeni, szóval esetleg aki valami hasonlóval küzd, az tudna erről mesélni, hogy hogy lépett túl ezen, vagy mit lehetne kezdeni ezzel? Hogy tudom lenyugtatni magam? Hogy tudnám elengedni ezt az egész beképzelős dolgot?

Egyébként jártam pszichológushoz is egy ideig, de az nem segített túlságosan, bár lehet én álltam hozzá rosszul, de lehet majd felkeresek most egy újat.



2021. márc. 30. 01:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló problémám van, ami egy időben annyira eldurvult, hogy szinte már emberek közé se mertem menni, mert egyből úgy éreztem, hog mindjárt hasmenésem lesz. Azóta szerencsére enyhült a problémám részben attól, hogy amikor felvettek az egyetemre sokat kellett utaznom, így egy idő után megszoktam és nem is igazán tartok már az utazástól.
2021. márc. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!