Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyásznál mennyi ideig "illik"...

Gyásznál mennyi ideig "illik" az embernek rosszul érezni magát, és mikor szabad újra elkezdeni foglalkoznia a napi dolgaival?

Figyelt kérdés
2021. márc. 30. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
1 hónap
2021. márc. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez megis milyen kerdes? Ha csak illendosegbol gyaszolsz, az teljesen felesleges dolog. Csinald ugy a napi dolgaidat, ahogy edsig is, ha nem okoz problemat.
2021. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hellmano ***** válasza:
100%

A gyász mindenkinél más és más. Valaki magába roskad valaki fel sem fogja valaki természetesnek veszi stb. Én 19 voltam, mikor meghalt apukám és suliba jártam még, emlékszem, hogy az osztálytársaim se ingen tudták mit kezdjenek velem, mikor először mentem utána suliba mit mondjanak stb. én simán ugyanaz voltam, mint elötte. Bár akkori barátnőm olyan suta volt, hogy emiatt szakított velem, mert ő se tudta mi ilyenkor a teendő... De például szembe szomszédom nagy vallásos család és ott meghalt az anyukájuk és mintha semmi nem történt volna a családban, népes nagy család, de mindent ugyanúgy csináltak tovább már másnap, mint addig. Igaz szerintem ők már felkészültek a halálra, mert beteg volt a néni régóta és szerintem ők már elengedték a vallásuknak köszönhetően elöbb a dolgot stb.


Szóval nincs ilyen, hogy mikor illik stb.

2021. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 alletta ***** válasza:
100%

egyénfüggő. a napi dolgokat szinte rutinszerűen teszi az ember.

attól is függ kit gyászolsz, mennyire viselt meg az esemény.

nekem anyukám halála 2 évembe telt, hogy felbírjam dolgozni.:(

2021. márc. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 hónap pszichiáter szerint. Utána kérni kell segítséget.
2021. márc. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy meddig illik. Mindenki máshogy dolgozza fel a gyászt. Van, akinek épp az segít, ha minél hamarabb visszarázódik a normális, hétköznapi életritmusába.

Az egyik munkatársamnak nemrég halt meg a férje. Egyedül maradt két kislánnyal. Csak két vagy három napot hiányzott a munkából, amíg elintézte a haláleset utáni szokásos papírmunkát meg a temetéssel kapcsolatos teendőket, utána jött dolgozni. Persze mi mondtuk neki, hogy nyugodtan maradjon otthon egy ideig, de ő maga mondta, hogy abba betegedne bele igazán, ha otthon ülne az üres lakásban egyedül. Úgyhogy helyette inkább folytatta a munkát, mintha mi sem történt volna.

2021. ápr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!