Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Covid utáni poszttraumás...

Covid utáni poszttraumás stressz, szorongás, okozhat hasonló fizikális tüneteket, mint a Covid?

Figyelt kérdés

Pár hónapja Covid fertőzött voltam. 3 hónapig tartott a betegség, néha kórházba is kerültem. Azóta, nem nagyon mozdultam ki, addig viszont aktív emberke voltam. Azonban, azóta is érzem, hogy gyors a pulzus, nehéz levegőt venni (légszomj is van), hamar elfáradok, nincs semmi energia, mindenem fáj, hasam görcsöl. Nem találkoztam azóta senkivel, úgyhogy nem valószínű, hogy ismét fertőzött lennék.


Úgy érzem nagyon megviselt ez a betegség, pszichológiai értelemben is. Vállalhatok emellett sportot? Okozhatja mindezt a szorongás illetve a poszttraumás stressz, amit átéltem?



2021. márc. 31. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:
57%
Azért a posztraumás stresszt orvosok szokták megállapítani, mert az nem olyan könnyen alakul ki. Nagyon komoly esemánynek kell történie, hogy valakit ezzel a betegséggel diagnozitáljanak. Én inkább utóhatásnak nevezném. Nyugodtan sportolhatsz, sőt jobb is ha sportolsz, lekötöd magad. Túl sokat agyalsz a betegség miatt. Ez nagyobb gond, és sokszor ez húzza vissza az embert.
2021. márc. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A dokiddal beszélj, az itteni vélemények nem is lehetnek szakszerűek. Amiket leírtál, annak az első fele a post-covid szindróma, a többi covid tünet. Légszomjad lehet szívprobléma miatt is, szerintem beszélj az orvosoddal, de addig a sportot óvatosan csináld. Ha bármi kellemetlent érzel közben, azonnal hagyd abba aznapra.
2021. márc. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!