Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik miatt lehet? Valaki...

Pánik miatt lehet? Valaki tapasztalt hasonlót?

Figyelt kérdés
Harmadik napja hogy folyamatosan mély lélegzeteket akarok venni és csak kevésszer érzem azt a "kielégítő" érzést mikor elég mély levegőt tudok venni, azon kívül viszont folyamatosan azt hiszem hogy elájulok és meghalok, alvás előtt borzalmas. Pánikbeteg vagyok, de napokig tartó pánik még nem volt, gondolkoztam azon hogy mi van ha vírusos lettem, de szagokat érzek, lázam sem volt, illetve remeg a kezem néha mellé és gyorsabban is ver a szívem. Tapasztalt valaki hasonlót? Ha igen mi segített rajta? Orvoshoz fogok menni mielőbb, EKG-n mióta pánikbeteg vagyok voltam, semmi gond nem volt, a pulzusom néha kicsit alacsony, a vérnyomásom mindig jó volt, utoljára egy éve voltam vérvétel, az értékeim akkor is rendben voltak.

2021. ápr. 1. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pánikbetegség is lehet bár az egy erősebb max 1 óráig tartó roham,ez inkább szorongás.
2021. ápr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 Gondoltam rá, mert ha nagyon lefoglalom magam egészen ameddig újra fel nem bukkan a rágondolás meg arra hogy meghalok addig nem is érzem.
2021. ápr. 1. 11:20
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szorongás, belső feszültség. Nem szabad ráfeszülni a sóhajtozásra, mert attól csak rosszabb lesz. Figyelemelterelés segít, és persze meg kell nyugodni hosszú távon. Privát tipp: igyál 2 sört és énekelj hangosan.
2021. ápr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3 köszönöm szépen, a sörös ötlet.. gyűlölöm az alkoholt de köszönöm szépen megpróbálom.
2021. ápr. 1. 12:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, velem ugyan ez volt mint most neked, nagyon félelmetes és kellemetlen volt számomra is, már mindent beképzeltem, hogy mi bajom lehet, egyértelműen szorongás miatt van, nem pánik az nem tart ilyen hosszú ideig, nekem úgy múlott el hogy lefoglaltam magam és nem figyeltem a légzésemre és vissza is állt normálisra. Próbáld lekötni magad ne erre figyelj és megjavul! Minden jót!:)
2021. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ugyanez velem is. Vannak napok, mikor tök jó minden. Aztán egyszer csak mintha ráülne vmi a mellkasomra, fojtó nehézség ül a mellemre. Mintha nem kapnék levegőt olyan érzés. Elkezdek sóhajtozni, de csak a 3 vagy 4. lélegzetvétellel érzem azt, hogy lement a levegő. Ekkor már görcsösen figyeled a légzést, sóhajtozol, majd elkezdesz szédülni is, gyorsabban ver a szíved, ilyen "mindjárt meghalok" érzése lesz az embernek. Véroxigénszint mérőt feltettem az ujjamra, 98%... Akkor mi a fenétől fulladok vajon? Hát a szorongástól, ez egyértelmű. Kardiológusnál voltam, negatív minden. Ünnepek után bejelentkezek pszichiáterhez és pszichológushoz.


Sztem a Covid hullám hozta ezt magával sok szorongónál. Ha valaki tudja, hogy nincsenek rendben a dolgai, egy jó ideig takargathatja ezt, én is így tettem. A Covid viszont elhozta azt, hogy bármikor meghalhatsz vagy te vagy a szeretteid, munkahelyek válsága, mgélhetés,.. Sok olyan dolog, ami egyszer csak robban, és a test produkálja a tüneteket. Amikor jön a légszomj, sóhajtozás, szívdobogás, szédülés, torokszorítás a test jelzi a szorongást. Ez egy idő után átcsap pánikrohamba, majd pánikbetegségbe.


Én a magam részéről az általad leírt tüneteket ( hajszál pontosan azok a tüneteim mint neked) intő jelnek veszem, hogy a szorongásom kezd leuralni. Ilyenkor szerintem mindenképpen érdemes segítséget kérni. Én ünnepek után azt teszem.

2021. ápr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 sensorimotor OCD-nek illetve breathing tic-nek nézz utána ha ajánlhatom.
2021. ápr. 3. 22:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Milyen betegségek ezek?
2021. ápr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az egyik a kényszerbetegség egyik fajtája, a másik pedig.. a tourette szindrómások szenvednek ticektől, tic az amikor a szenvedő csak akkor könnyebbül meg ha végrehajt bizonyos dolgokat, ennél a légzésnél például ha egy bizonyos mértékig tudsz levegőt venni.
2021. ápr. 4. 12:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Neked elmúlt azóta végleg? Ha igen,hogy? Nekem is napok óta visszajön ez az érzés.
2023. máj. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!