Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ha a pszihiaterem a...

Normális ha a pszihiaterem a szorongasomat antipszihotikummal kezeli meg antidepresszáns sal??

Figyelt kérdés

Anyum keresni akar egy magán pszihiatert, mert zavarja h az orvosom erős antipszihotikumokkal töm mikor nem is vagyok skizofrén.

Orvosom szerint azt szednem kell életem végéig.

Szerintetek is kéne egy magán pszihiater véleményét kikernem?



#orvos #pszichiáter #Antipszihotikummal #Pszihi #Dokkk
2021. ápr. 2. 03:31
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Szia.


Az antipszichotikumokat azert szoktak adni ha a belso patbeszeded nagyon kileng, azaz nagyon elutasito vagy magaddal szemben es ongyilkossagi gondolataid vannak, nem csak skizoknak adják.


Az antidepresszans mi akar lenni? Ssri? Mert azt en is szedtem, nem gond ha tolod par honapig de el kell utana egybol engedni.


Amugy ha ugy erzed, hogy a javulasodhoz nem kell gyogyszer akkor mindenkepp pszichologust keressetek. Olyat akinek a tanulmanyai nem egy ket sor.


Nem art ha tudja pl a mindfulnesst. Legjobbakat.

2021. ápr. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Lamolep

Kwentiax az antipszichotikum.

2021. ápr. 2. 07:25
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Azt a rohadt. Ezen most felment a vernyomasom.;D


Ezeket tudod kiknek szokták felirni? Pazichiatrian az ongyilkos hajlamu, borderline/bipolaris szemelyisegzavarosoknak.


Ha nem sulyos depresszio es szorongás miatt jársz pszichiaterhez akkor dobd el a francba.


Protokol szerint ssri-vel kell kezdeni. Mint a rexetin, scippa, escitil stbstb.


Ha nem fekszel nonstop az agyban semmi eletkedvvel akkor egy jo pszichologus helyrerak teged terápiával.


Ha gondolod tudok ajanlani onfejleszto pszichologiai konyveket is.

2021. ápr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Meg most hagyd ott, mielott zombit csinal beloled. A szorongashoz ezeknek a gyogyszereknek semmi koze, es nem is kell eleted vegeig szedni. Jezusom. Meg most allj le vele. Kventiax nagyon az utolsokent valasztando, Lamolep meg bipolarisra van.
2021. ápr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha ez igaz amit ide leírtál kérdező,bár nem fejtetted ki túlságosan,téged durván félrekezelnek,szükségtelenül gyógyszereznek . Ezek hosszútávon csak tönkretesznek ,a problémáid meg nem oldódnak meg tőlük . Mindenképp másik pszichológushoz/pszichiáterhez mennék ,a problémád súlyosságától függően
2021. ápr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tüneteim: feszültség, idegesség, nyugtalanság, állandó aggodalmaskodas düh kitörés, emiatt kaptam ezeket.

Ezek mellett a gyógyszerek mellett ugyanúgy vannak, sőt egyre ingerlekenyebb vagyok, de az orvosom erre azt mondja, hogy mindenkinek vannak rossz napjai

2021. ápr. 2. 15:45
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Hát. mert a pszichiátered egy kontár csicska. Fogalmam sincs, hogy aki elvégzi a pszichiáter szakot..hosszú évek brutál kemény munkája..miért süllyed idáig? Ha kiégett mennyen el péknek.


Kérdező: Ezek a tünetek mennyire erősek? Illetve ajánlom neked ezt a diasort. a kezdetek kezdetén sokat segített: [link]


Téged amúgy csak le kell nyugtatni a francba. Le kell csititani a gondolataidat. Erre jók a relax gyakorlatok: joga, meditáció, mindfulness, imagináció stb. Reggel pl a legmagasabb a kortizol szintünk (stresszhormon) erre pl a hidegzuhany tökéletes megoldás. Ha érdekel olvashatsz a wimhof módszerről.

2021. ápr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, engem hasonlóan egy pszichiáter félre diagnosztizált először értelmi fogyatékosságal másodszor pánikbetegséggel diagnosztizált, ráadásul hipochonder is vagyok így a mai napig elhiszem ha valami nem jön össze hogy értelmifogyatékos vagyok.

Szóval nem tudom hogy azóta mennyit javult az álapotod jó esetben azóta rendbe jöttél ha nem is teljesen, de remélem hogy tanáltál egy hiteles szakembert.

2022. okt. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!