Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka, hogy utálom...

Mi lehet az oka, hogy utálom saját magam?

Figyelt kérdés
Mi a magyarázat arra, hogy valaki utálja saját magát? Egyfolytában szégyenérzetem van, nincs önbizalmam, és szarnak érzem magam. Csúnyának és ostobának. Nem arra a válaszra várok, hogy depressziós vagyok, hanem arra, hogy mi válthatja ki ezt az emberben. Neveltetés, személyiségfejlődés? Gyűlölöm azt, aki vagyok. Szeretnem kellene saját magamat normális esetben.

2021. ápr. 2. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában erre az a kártya jön, hogy szüleiddel milyen volt a kapcsolatod, illetve milyen volt a gyerekkorod.

De ezen felül -szerintem- a mai világ túl sok ingert kap az internet jóvoltából, legalább napi 1 olyan videót/képet látsz, akiben valaki megmutatja , mit tud ( mi az élete munkája, hobbija, szóval minden napja szinte az{szóval jó hogy penge benne}) . A "hétköznapi" ember tudat alatt ebből azt veheti le hogy "nekem ez sem megy..." .

Ezért is jó , ha találsz olyan hobbit, amiben nem másokhoz méregeted magad, hanem saját magadhoz. ( Tegnap még nem tudtam,ma gyakorlom,hogy holnap már tudjam!)

Nem kell a legjobbnak lenni semmiben, ne ez legyen a célod . A kikapcsolódás ; ha elmerülsz benne, neked is jó. Az eredményeid lassan apránként ,mint egy-egy tégla majd kiépíti az új , boldogabb közérzetű személyiséged.

2021. ápr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is így érzem magam. Sorozatos kudarcok, a közösségből való kirekesztettség, gyerekkori problémákból származó magabiztosság, és szilárd családi háttér hiánya, esetemben legalábbis. De személyiség függőnek mondanám azt, hogy kit mennyire viselnek meg a kudarcok. A külső és a belső is valamilyen szinten változtatható, mindig lehet fejlődni.
2021. ápr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam ezzel évekig, a traumatikus gyermekkorom miatt, illetve amiatt, mert túlságosan ézékeny, és empatikus vagyok.


Úgy nőttem fel, hogy minden is az én hibám, mindenért magamat hibáztattam, (mások is) ha számíthattam is volna valakire, akkor sem fogadtam el a segítséget, mert nem akartam, nem tudtam hogyan kell.

Valószínűleg olyan emberek is vesznek körül (velem így volt), akik nagyrészt csak visszahúznak, és ebbe sodornak.


Nekem a környezetváltozás segített, amire készültem lelkileg egy évet, amíg meg nem tehettem.


Kiszeklektáltam az olyan embereket az életemből, akik visszahúztak, kerestem helyette olyan embereket, akik támogatnak.


1 évig szedtem altatót illetve antidepresszáns-t, azóta ezeket elhagytam, és rendben vagyok.

Kitartást neked! Próbáld értékelni a kis dolgokat, mert ha azokat nem veszed észre, akkor sose leszel igazán boldog. Tűzz ki magad elé kis dolgokat célnak.


Nem azt mondom, hogy neked ezek segíthetnek, mert a hátteret nem ismerem, de talán ha más elolvassa, akkor neki segíthetek.

2021. ápr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minden nap állj a tükör elé, és mosolyogj. Mondd azt magadnak, hogy szép vagy. Baromságnak tűnhet, de nekem hosszútávon bevált. Napról napra szebbnek láttam a szemeimet, a számat, az arcomat, pedig előtte mindig csak azt néztem elkomorodva, hogy milyen nagy fejem van. Most meg már, ha bárhol látok egy tükröt, önkéntelenül is elmosolyodom, és őszintén? Tetszik, amit benne látok.
2021. ápr. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nehéz ügy...
2021. ápr. 27. 10:50
 6/6 anonim ***** válasza:
5. Csak csináld. Szerintem ez nem nagy dolog, és senki nem látja. (4. voltam)
2021. ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!