Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Köztetek van olyan aki rendsze...

Köztetek van olyan aki rendszeres gyógyszert szedő,aki hetente fogyaszt nem nagy mennyisègű alkoholt? Okoz-e valamit?

Figyelt kérdés

Èn rendszeresen szedek pszihiátriai gyógyszereket,meg vèrnyomásra,vèrcukorra is.Egyèbkènt egyensúlyban van a betegsègem.Szerintetek mennyire lehet rizikós ,ha hètvègèn megiszok 2 doboz sört?

Apukám az szokott pálinkát vèrnyomás,ès vèrcukorcsökkentő mellett,de ô sem naponta,de az Ő.


2021. ápr. 2. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Vérnyomáscsökkentő(ke)t szedek, rendszeresen fogyasztok alkoholt. Semmi bajom, tavaly voltam laboron, az se volt rossz. Májfunkció is rendben volt, szedek Máriatövis-kivonatot.
2021. ápr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sok helyen azt olvasom ,hogy kevès mennyisèg is okozhat lègzèsleállást.Az egyik gyógyszerre az van írva,hogy tilos inni.A cukorgyógyszerre annyi,hogy a túlzott alkoholfogyasztás kerülendő.Egyèbkènt a diètát tartom.Ritkán szoktam sört fogyasztani.Eddig nem volt gond.Azt olvastam, hogy váratlan dolgokat tehet.
2021. ápr. 2. 20:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2: Nem hiszem, hogy kutatták volna komolyan ezt a témát egy-egy adott gyógyszer fejlesztői. Ráírják, hogy nem szabad és kész, ezzel védve vannak, ha valami gond lenne. Félreértés ne essék, semmiképp se propagálni akarom az alkohol+gyógyszer kombinációt.
2021. ápr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szedek Xanaxot, vércukorszint csökkentőt, pajzsmirigyre gyógyszert és allergia ellenit is. Utóbbit gyerekkorom óta. Hetente-két hetente be szoktam csípni, nem komoly mennyiség, pár sör vagy egy üveg bor. Amikor elkezdtem a Xanaxot, hónapokig nem ittam, mostmár gondolom akkora a tolerancia, hogy nem üt meg. Nem vagyok rá büszke, nem azért írom. Amúgy nekem is jó a teljes vérképem
2021. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Èn nem szeretnèk becsípni.Èn szeretem a sört,de nem innèk naponta.Hètvègèn szoktam megkinni 2-3 doboz Drèhert.Nagyon szeretem.Egyèbkènt egèszsègesen táplálkozom,ès sokat mozgok.Elkèpzelhető,hogy óvatosságból is írnak sok mindent.
2021. ápr. 2. 20:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyit nyugodtan megihatsz!

Én régen sokkal többet is ittam ezekre a szerekre, napi szinten, és nem állt le a légzésem, nem lettem rosszul. (Már leszoktam az alkoholról, ezt nem buzdításnak szántam.)

2021. jún. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én szedtem antidepresszánst évekig. Floxet vagy minek hívták. Kis fehér zöld kapszula volt. Én vedeltem amellett is, nem volt különösebb probléma, bár a pszichiáterem nem ajánlotta. De mindig olyan környezetben ittam, hogy ha probléma is van, azonnal lett volna segítség hívva. Szóval óvatosan, kísérletezd ki társasággal. A vérnyomásos dologra nem tudok mit mondani, hogy ajánlott e vagy sem.
2021. jún. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!