Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék segíteni egy...

Hogyan tudnék segíteni egy ilyen helyzetben? Van bármi más mód a pszichiátrián kívül?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm. Kb 5 éve ismerem. Nálam 11 évvel idősebb és hát rengeteg problémája van. Aspergeres, pánik beteg és szerintem skizofrén is. Állandóan véresre vagdossa magát, szerelmes egy házas férfibe aki csak kihasználja, 35 éves és az anyjával él még. Nem tud hova menni mivel közmunkából él h szemetet szed. Ráadásul ez a kovid is tönkre tette. Össze esküvés elméleteket gyárt és fenyeget mindenkit ha oltásra kötelezik őt akkor vonat elé ugrik. Olyanokat mond h isten őt választotta ki h megváltsa az embereket és megmutassa a helyes irányt. A férfi akit szeret azoknak a gyerekeit a sajátjának gondolja pedig nem is ismeri egyik se. Ráadásul állítja, hogy ő boszorkány és eléri h a csávó nője meghaljon. (nem tudna mit tenni amugy) Borzasztóan megijedek ezektől a dolgaitól és az anyja is mondta h volt 1 évig bezárva zárt osztályon. Semmit nem javult. Nem tudom szegényért mit lehetne tenni. Mikor megisemertem tudtam egy kéz dolgáról, de már tényleg aggódok h itt vér fog folyni. Az anyját is idegileg kicsinálta. Egyedül neveli egy kis tanári fizetésből.
2021. ápr. 2. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden elismerésem, hogy segíteni szeretnél, de itt mindenképp pszichiáter szakorvosra van szükség.
2021. ápr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
rajta ezek szerint a zart osztaly se segitett, szoval sajnos te sem fogsz tudni, probald rabeszelni hogy menjen pszichiaterhez, mert a leirtak alapjan on- es kozveszelyes
2021. ápr. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pszichiáter segíthet, te nem fogsz tudni, mert a leírtak alapján az állapota súlyos.

Már az Asperger sem egyszerű, hát még a többi tünet.

2021. ápr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De magától nem megy el. Évekig kezelték elvileg. Ebből 1 évig zárt osztályon volt. Tehát nem javult az állapota. Most a járvány miatt meg még inkább háttérbe szorulna az eü rangsorban
2021. ápr. 3. 20:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!