Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire írnak fel antidepresszánst?

Mire írnak fel antidepresszánst?

Figyelt kérdés

Megpóbáltam utánanézni ennek, de mindenhol más információt találtam. El fogok kezdeni járni pszichiáterhez ezért kérdezem hogy mire számítsak, hátha valaki többet tud nálam.

A kérdés az lenne hogy milyen betegségekre írnak fel antidepresszánst?

Hogy csak depresszióra írnak fel, vagy esetleg más diagnózisra is?

Tudom hogy ez nyilván helyzetfüggő, nem értek ehez úgyhogy kérlek ne támadjatok le!

A normális válaszokért hálás vagyok! :)


2021. ápr. 3. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Hát depresszióra, mi másra, ha egyszer arra való. Illetve van olyan is, hogy valami szorongásra és depresszióra is javallott. De neked mi bajod van? Ebből a pár sorból nem úgy nézel ki, mint aki depressziós. Biztos, hogy pszichiáterre van szükséged? Nem pszichológusra? Ki javasolta?
2021. ápr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Szoromgásr, pánikbetegségre. Amugy az emberre nincs ráírva, hogy depressziós, pár sorból ezt nem tudod megálliapítani. Kedves kérdező!, olvasd el az antidepresszívumok betegtájékoztatóját! Én szoronogásra szedem. Egy szemet nem vagyok depis. Egy boldog beszari vagyok😂
2021. ápr. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
A pszichiáter ezt tanulja 10 évig. Nem lehet 3 sorban leírni.
2021. ápr. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%

kis túlzással minden pszichés betegségre.

szorongás, depresszió, kényszerbetegség, hangulatzavar, mint dühkitörés stb...

2021. ápr. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Másra is: kényszergondolat pl
2021. ápr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Krónikus migrénre is szokták a régebbi típusú, triciklikus antidepresszánsokat felírni prevenciós célból. Ugyan nem migrénre fejlesztették ki, de megfigyelték ezt a mellékhatását.
2021. ápr. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!