Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a depresszió oka az elkerül...

Ha a depresszió oka az elkerülés és a szociális kapcsolatok hiánya, ill rosszul működése, akkor mi a dolga egy pszichológusnak? Meddig tart egy kezelés?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 4. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Esettől, pszichológustól, módszertől függ valószínűleg.

Főleg lelki dolgoknál nem lehet meghatározni: "meddig tart".

2021. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Kezdjük ott, hogy egy pszichológus (magán) jellemzően heti 1 órát szán egy adott betegre. A diagnózis felállítása is több alkalmat vesz igénybe, ami önmagában lehet 1,5-2 hónap.

Onnan kezdve kiderítve a mélyebb összefüggéseket, a "roncsolódás" komolyságát és persze a "beteg" együttműködési hajlandóságát, körvonalazódik ki, mennyi időre lesz szükség.

2021. ápr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2# ezt értem. Mivel ilyen módon fogalmaztam meg a kérdést, ebből kivehető hogy tudom mi a problémám, ergo járok terápiára.
2021. ápr. 4. 09:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Néhány hónaptól kezdve évekig is eltarthat. Nincs ilyen intervallum.

Mivel a pszichológusod ismer, tudja milyen gyorsan halad inkább tőle kérdezd meg, hogy mit gondol, meddig tarthat még kb.

2021. ápr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
37%
Kamaszok jellemző kérdése; mi a dolga egy pszichológusnak? Ne azzal foglakozzál , hanem azzal, hogy neked mi a dolgod a történetben.
2021. ápr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!