Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehetett pánikroham?

Ez lehetett pánikroham?

Figyelt kérdés

Tegnap este feküdtem az ágyamban és a szívem elkezdett iszonyat gyorsan verni, légszomjam volt, kapkodtam a levegőt, remegtem, valamint rázott a hideg.Halálfélelmem viszont nem volt, pedig állítólag ez a pánikroham egyik "tünete". Helyette viszont végtelenül egyedül éreztem magam, olyan volt mintha az egész világon egyedül lennék, és nem lenne senki aki segítsen. Elég gyorsan elmúlt talán 4-5 perc lehetett az egész.

Egyébként 17 éves lány vagyok.



2021. ápr. 4. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom mi lehetett. Van valami okod "pánikolni"?

Ha nem ismétlődik, akkor elég, ha kedden lemész a háziorvoshoz, azoknak van EKG gépük is és majd ő fogja tudni, hogy mi a teendő.

Ha ismétlődik, akkor hívjátok az ügyeletet!

Az a baj a mostani időkben, hogy minden olyan problémát, amit azelőtt nagyon komolyan vettek alásöprünk a "pánikroham" meg a "covid" címke alá.

2021. ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazság szerint a sulikezdés frusztrál nagyon. Ezen stresszelek már egy jó ideje. Köszönöm a tanácsot egyébként.
2021. ápr. 4. 10:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
lehetett szimplán szorongás is, anxiety attack, magyarul még nem hallottam, de hasonlít a pánikrohamhoz kicsit. Aztán gondolom beparáztál ettől az egésztől, mivel nem értetted mi volt. Viszont ha megnyugtat, nyugodtan menj el egy dokihoz megnézetni magad.
2021. ápr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Én pánikbeteg vagyok, és ebből kiindulva, valószínűleg nálad is az lehetett.

Nálam is úgy néz ki, hogy ráz a hideg, nehezen kapok levegőt, kihűl a testem stb. Főleg akkor csap le a roham, ha egyedül vagyok és tudom, hogy nincs aki segíteni tudna.


Megnyugtatásul, szinte biztos, hogy semmi "komoly" bajod nincsen ezen kívül (persze nem akarlak távdiagnosztizálni, de ha más tüneted nincs, akkor ez pánikroham).

2021. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyéb tünet még, hogy nincs étvágyam, ha csak ránezek az ételre hányingerem van, ez kb.egy hete áll fent. Nagyon feszengek, folyamatosan ideges vagyok.
2021. ápr. 4. 10:28
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Hát igen, ez is a stressztől van sajnos...


Én se szerettem suliba járni kamaszként. De figyelj, idén már nem sok lesz belőle. Mire elkezdődnek a jelenléti órák, már itt is a nyári szünet.

2021. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 4. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!