Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan legyek flegma? (többi...

Hogyan legyek flegma? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Tudom, furán hangzik, de a folyton kritizáló energiavámpírokkal szerintem az működik, hogy rájuk hagyom, aztán mindent úgy csinálok, ahogy akarok. Viszont a gyakorlatban jól felidegesítenek, és megpróbálok magyarázni nekik. Ami amatőr hiba! Hogyan engedhetem el ezt a stresszt? Szerintem magamnak ártok ha vitázunk ők meg maradnak hülyék.

2021. ápr. 4. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha erre létezne módszer, akkor mindenki így viselkedne.
2021. ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pff, kit érdekel? Így.
2021. ápr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne állj le velük veszekedni. Ha belekötnek valamibe, akkor számolj el tízig, mondd meg nekik, hogy nem érdekel a véleményük vagy a kritizálásuk, és menj el tőlük minél messzebbre. Akiről pedig tudod, hogy ilyen, ne kérd ki a véleményét olyan dolgokban, amikbe bele lehet kötni.

Ha mindenképp visszaszólnál nekik valamit, akkor ne a konkrét témával kapcsolatban tedd, hanem azért, mert folyton beleszólnak mindenbe. Nekem is vannak ilyen ismerőseim/családtagjaim. Egyedül az segített valamennyit, hogy abszolút nem reagálok arra, ami miatt éppen problémáznak, viszont azt szóvá szoktam tenni, hogy már megint sikerült belekötniük valamibe teljesen feleslegesen. Ezután elmegyek onnan, mert nem érdekel a válaszuk. Ha legközelebb ismét előfordul, megint el lehet ezt játszani. Előbb-utóbb néhányan tanulnak belőle, a többieket pedig igyekszem elkerülni.

(És ez nyilván nem azokra vonatkozik, akik jóindulatból próbálnak építő jellegű kritikát megfogalmazni, hanem azokra, akik tényleg hobbiból kötözködnek.)

2021. ápr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szard le.
2021. ápr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Néha nagyon nehéz, de rájuk kell hagyni.

Ha meg nem bírod és épp téged jellemeztek valamivel akkor válaszold azt hogy "lehet, hogy én xy (pl kövér) vagyok, de te meg hülye. Én lefogyhatok, de te akkor is hülye maradsz. Ugyan ebbe bármit be lehet helyettesíteni tetszés szerint. 😀

2021. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5

És általában a kövér az, aki sosem fogy le.

2021. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!