Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Altató függő lettem,és bevizel...

Altató függő lettem,és bevizeltem az éjjel,amitől elsüllyedek szégyenemben! Hogyan segítsek magamon,hogy egészséges legyek újra?

Figyelt kérdés
Sajnos depressziós vagyok,ugyanis a magánéletem padlón van teljesen. Emiatt Zolepet szedek,és sajnos már csak úgy tudok elaludni,ha rendszeresen beveszek egyet kettőt naponta. A munkám is veszélyben lassan, ugyanis folyamatos 12 órában dolgozom,és sokszor elalszok alfa is akár. Ilyen még nem fordult elő,de 29 éves meglett nő létemre arra ébredtem,hogy bepisiltem. Szörnyen érzem magam emiatt azóta. Ráadásul egy vadonatúj szövet kanapé,amit tönkre tettem. ☹️ Orvosok nincsenek a vírus miatt,de azt érzem, segítségre van szükségem. Egyre több az öngyilkossággal kapcsolatos gondolat is a fejemben.
2021. ápr. 4. 23:56
 1/7 A kérdező kommentje:
*elalszok állva is akár
2021. ápr. 4. 23:57
 2/7 anonim válasza:
48%
Próbálj meg minél többet sportolni, vagy találj valami hobbit ami kiszakít a hétköznapokbòl. Tudom, könnyű mondani, de a gyógyszerek szedése csak tüneneti kezelés. Magad meg egyáltalán ne hibáztasd semmiért. Fel a fejjel. Az öngyilkosságot pedig verd ki a fejedböl. Nehéz időszak ez a virus miatt pláne, megértem. De próbálj összpontosítani a szép dolgokra és keress apró örömforrásokat, amik szebbé teszik a hétköznapjaidat! :)
2021. ápr. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az altató függőséget úgy kell meggyógyítani, hogy el kell hagyni az altatókat. Nem elvágólag, hanem lassan csökkentgetve.
2021. ápr. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon kedves vagy! Van hobbim: imádok kirándulni, felfedezni, festeni, barkácsolni, főzni,a virágokkal foglalkozni. De mióta tart ez a szörnyű időszak, mindent félre tettem. Csak süllyedek egyre mélyebbre nap mint nap.
2021. ápr. 5. 01:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha klinikai szakpszichológushoz fordulnál. Hogy érted, hogy nincsenek orvosok? Nálunk a TB-s és a magánellátás is működik.
2021. ápr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez amit leírtál arra utal hogy mentálisan eléggé kivagy készülve. Legnagyobb segítséget egyébként tényleg magadtól kaphatod meg. Látsd meg az élet szépségét. Változtass.

Énis ahogy keveredek ki a depiből egyre több mindent megváltoztatok magamon. Kívül belül.

2021. ápr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Térj vissza a hobbijaidhhoz.


Amikor nekem volt néhány hónapig tartó enyhe depresszióm egész nap le volt húzva a redőny a szobámba, csak döglöttem és zabáltam. Aztán egyik reggel eldöntöttem, hogy én ezt nem csinálom tovább, felhúztam a redőnyt, kinyitottam az ablakot és kitakarítottam. Azóta mindennap fényt engedek be az ablakon, és tudatosan kikelek az ágyból. Egéybként azóta semmi bajom. De én egy könnyen beszélő eset vagyok, sose voltak szuicid gondolataim.

Elleneben egy kedves ismerősömmel, aki évekig tartó súlyos depresszíban szenevdett, heteket töltött a zártosztályon az öngyilkossági kísérlete miatt, és ő mesélte, hogy ebből úgy tudsz kijönni, ha eldöntöd. Ennyi. Az agyadban eldöntöd, hogy nem élsz így tovább, nem érzel így tovább és tudatosan neki állsz csinálni a dolgod. Azóta boldog, sokat nevet, vicces és kiegyensúlyozott és megtalálta a helyét a világban. Évek óta.


Sok sikert a gyógyuláshoz! :) Csak döntsd el.

2021. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!