Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Allandóan mennek a gondolatok...

Allandóan mennek a gondolatok a fejemben. Vagy régi helyzeteken szoktam vergődni vagy egy még ismeretlen szituációt, párbeszédet játszok le a fejemben. Hogyan lehet ettől megszabadulni?

Figyelt kérdés

Úgy értem volt egy helyzet amiben nem reagáltam jól vagy felbosszantott és azon agyalok hogyan kellett volna másképp reagálnom rá. + ha el kell mennem valahova, vagy találkozni valakivel akkor előre gondolom a helyzetet, hogy kb milyen lesz, és előre lejátszok pár párbeszédet amit szerintem beszélni fogunk..meg, kb mik fognak velem történni

Természetesen amikor eljön a helyzet akkor semmi sem úgy történik ahogy előre elgondoltam szóval értemét veszti az egész.

Nagyon zavar, állandóan le sem állnak a gondolataim. Lehet ezt valahogy pszichológus nélkül jól kezelni?



2021. ápr. 5. 00:28
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy
2021. ápr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Én most pont emiatt kezdtem pszichológushoz járni. Mindig túlagyalós voltam és sokféleképp próbáltam megszabadulni tőle, de mindig úgy éreztem, hogy csak egyre rosszabb, mindegy mit csinálok. Egyedül a relaxáció volt, ami rövid távon segített, de kis idő múlva megint teljes gőzzel zakatolt a fejem. Amikor felkerestem a pszichológusom már annyira rossz volt, hogy semmire nem tudtam koncentrálni és pihenni sem tudtam annak ellenére, hogy ez a sok agyalás borzasztóan kifárasztott. Még a terápia elején vagyok, de máris jobban érzem magam.

Ha te is úgy érzed, hogy csak belefele mész és nincs kiút, szerintem érdemes keresni egy megfelelő szakembert. Csak pár beszélgetés is sokat tud segíteni.

2021. ápr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Meditációval le lehet választódni a kényszeres gondolkodásról. (Mondjuk jó sok gyakorlás kell hozzá...)
2021. ápr. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!