Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy jöjjek ki a depresszióból?

Újj Dávid kérdése:

Hogy jöjjek ki a depresszióból?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 21 éves fiu vagyok és az elmúlt 1 hónapban depresszió és pánikroham tört rám.

Nincs életkedvem semmihez, nem látom semminek az értelmét. Ezzel szemben viszont a haláltól is félek, hogy mi lesz utána, hogy mit fogok érezni, vagy egyáltalán fogok-e. Félek attól, hogy halálos beteg vagyok.

Dolgozom, de nem szeretem amit jelenleg csinálok, ráadásul 12 órában. Lehet ez is közrejátszik, hogy utálom?

Még kb 2 hónapig lennék ott, hogy gyűjtsek, aztán felmondanék.

Szeptembertől meg suliba járnék újra. Vagy mondjak fel most?

Bocsánat az összeszedetlenségért, de annyi minden kavarog bennem.



2021. ápr. 5. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Hát a depresszió azért van mert utálod amit csinálsz a pánikroham meg a mély depressziótól. Mivel összevissza stresszelsz és jár az agyad olyan dolgokon amiben nem tudsz mit tenni mint a halál és még biztos van több negatív párbeszéd így generálod a pánikrohamot.


Ha nem létszükséglet a maradék 2 hónap akkor mondj fel most. Kezdj el meditálni is. Annyi a dolgod, hogy lefekszel az ágyba és nem csinálsz semmit. 15-20percen keresztül pedig mondogasd magadban hogy *egy* vagy figyeld a légzésed. Ha elkalandozol térj vissza a légzésre vagy a mantrára.


Sportolj. ha rádtör a pánikroham és nem vagy képes sodrodni vele és hagyni hogy lenyomjon akkor be a fürdőbe és hidegzuhany. instant menekvés a pánikroham elől. :)


Amúgy a depressziódat nagy eséllyel a fostos munkád okozza. én menekülnék.

2021. ápr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember, így ne vedd készpénznek amit írok, de lehet, hogy "csak" kimerült vagy. A 12 órás meló sokat kivesz az emberből, pláne, ha még utálja is.

Ha kell a pénz és nincs más lehetőség, hogy gyűjts, akkor talán maradnod kellene, hogy elérd a célodat. De ha van lehetőség váltani, amiből megvan a pénz, akkor mondj fel.

Talán mindennap kéne valami apróság, ami örömet okoz, mert ha jól sejtem, jelenleg csak a munka és az alvás van.

Ha már a halálon is gondolkodsz, felkereshetnél egy szakembert. Nem bántásképp írom ezt, hanem mert nem akarnék felelőtlenül tanácsokat osztogatni. Talán segítene helyre rázódni.

2021. ápr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ha nem létszükséglet a maradék 2 hónap akkor mondj fel most."

Egyetértek. Ha teheted, most magaddal törődj, tedd rendbe magad. Jókat ír az 1. válaszoló (is).

2021. ápr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Pszcihiáterrel fogok ezen a héten beszélni.

Ami a munkát illeti, ezt a hónapot végigcsinálom, aztán felmondok.

Igen, csak a munka és az alvás. Persze szoktam sportolni, de így van mikor kihagyom a munka és a motiválatlanságom miatt.

Köszönöm mind a hármótoknak, ez már sokat segített. Most kicsit meg is nyugodtam.

2021. ápr. 5. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!