Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociofóbiásként autóvezetés?

Szociofóbiásként autóvezetés?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és szociófóbiás. Jó lenne, ha lenne jogsim, de rettegek a gondolatától is. Alapból stresszes elkezdeni vezetni, de szociófóbiásként hatványozottan. Főleg, hogy a budapesti (főleg belvárosi) közlekedés horror: szűk utcák, forgalom, elmebeteg sofőrök, építkezések stb. Ráadásul az emberek 60% direkt szemétkedik azokkal, akiknek ki van rakva a "T" betű.

Ti hogy küzdöttétek le ezt?



2021. ápr. 6. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kéne nagyon a jogsi,kocsit is kapnék ajándékba,de én rettegek a balesettol. Ha egy kamion jön szembe,az anyós ülésen becsukom a szemem 🙈 hogy ültessek majd be magam mögé két gyereket? Most költözünk ki vidékre és 37 évesen meg kéne tanulnom . Úgyhogy együttérzek,de ötletem nincs neked ....
2021. ápr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten én se szeretek vezetni, de az még hagyján, nekem az oktatás volt rémálom. Minden alkalommal 170-es pulzusom volt, zsibbadtak a karjaim, mert nem bírtam, hogy egy ismeretlen ott ül mellettem és minden hibámat figyeli. Szerencsére sikerült a vizsga első alkalommal, de azt hittem, meghalok. Utána megváltás volt egyedül kimenni a forgalomba.
2021. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tanulás eleje volt borzasztó, amikor még az oktató nem tudta, hogy álljon hozzám. Én viszont ha állandóan leszidnak valamiért, borzasztó ideges leszek és megnémulok, szóval elég kínszenvedés volt. A végére már oldódott a hangulat, de alig vártam, hogy végre végezzünk. Most imádok vezetni és pont azért, mert a kocsi nekem olyan, mint egy védőburok. Nem kell a tömegben gyalogolni, tömegközlekedni, nem kell érintkeznem senkivel. Az hogy mások is vannak az utakon már nem annyira zavar, amióta úgy fogom fel, mint egy komoly játékot.
2021. ápr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!