Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A lányomnál találtam egy...

A lányomnál találtam egy levelet amit nemrégiben írt. Estetleg segítene valaki és elmondaná róla a véleményét?

Figyelt kérdés
A levél: "Éjszaka. A vágyam, békém ,nyugalmam. Az időszak amikor nem vagyok körbevéve öntelt egyénekkel, az időszak amikor nem erőltetem magamra a megfelelés vágy olcsó maszkját. Hajtogathatod akármeddig hogy jó ember vagy ha igazábol egy szavat sem hallssz meg. Hogyis tennéd.? Miert is tennéd.? Hisz csak és csakis magaddal törődsz, hisz ami nemválik javadra, mint egy pillangó szál füled mellet tova. Bárcsak tudnád mennyi fájdalmat okoztál nekem, bárcsak ne kellene elmondanom, bár csak észlelnéd a bajt, bárcsak érdekelnék is bárkit. Nevezheted a fájdalmamat értelmetlennek, az érzelmeimet túlreagáltnak, de ettől még a tény hogy téged ez teljesen hidegenhagy a legfájdalmasabb és ezzel a legijesztóbb monstrummá változtatnak. Visíthatnék, sírhatnék, dühönghentnék és továbra sem jutnék semmire, ahhoz az kellene hogy ez valakit érdekeljen is, ezért inkább bezárkóztam a saját ejszakámba hogy óvjam a körülöttem lévőket, eś azt ami megmaradt belőlem. Így sosem tudod meg mit is érzek valójában, mivel mire az tényleg érdekelni kezd, én már nemleszek. Csak hogy tudd, a fájdalmam valós és nem múlik. Egyre csak jobban és jobban gyűlölöm ezt a szörnyet aki vagyok. Már nemtudom hogy ki is vagyok vagy hogy hova veszett a boldogságom, de úgy teszek mint ha ez nem zavarna. Bárcsak segítenél, átkarolnál, támogatnál, de ez sajnos nem az az élet. Most végre végleg bezárom a lelkem utolsó darabját, mivel tudom hogy melleted teljesen fölösleges megtartanom. Pont olyan értelmetlen mit az életem. De mire belátod hogy ezt az egészet miert is tettem már nem lessz kin segítened és elvészek az éjszakában."

2021. ápr. 6. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Mivel mi nem ismerjük a lányod, csak találgatni lehet. Te ismered őt és az életét, a körülményeit, neked kéne ebből tudnod hogy kinek szól.

Egy pasi is ihlethette aki elhagyta, de akár te is. Ha neked szól, akkor úgy érzi, hogy túl nagy elvárásokat támasztasz felé, közben lelkileg elhanyagolod. Egyedül érzi magát.

2021. ápr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Néhány személyes meglátás, hogyan hatott rám a szöveg tartalma, illetve mi jutott eszembe a szöveg kapcsán.


Hogy ki írta, kinek és milyen céllal, nem tudni, mivel a szöveg nagyon általánosan van megfogalmazva.


A 'prózai én' önzőnek, érzéketlennek, közömbösnek gondol, illetve "láttat" egy másik személyt az irányába, akihez érzelmileg erősen kötődik - emiatt csalódott, fél és a magába zárkózást választja. Van vágya ("Bárcsak segítenél, átkarolnál, támogatnál"), de ennek bekövetkezését nem tartja reálisnak.


A "megbeszélés", a "neki elmondás" helyett a "kimondásnak", illetve problémaközlésnek ezt a sajátos, egyoldalú módját választja: érzékelhetően csalódott, illetve fél a csalódástól, nem hisz abban, hogy a "címzett" megértő, odaforduló lehet az irányába, önbizalma és önképe alacsony szintű, illetve "negatív tartományban van". ("Egyre csak jobban és jobban gyűlölöm ezt a szörnyet aki vagyok. Már nemtudom hogy ki is vagyok.")


A 'prózai én' nem csak a megszólítottat, hanem a környezetét is "ridegnek", "önzőnek", illetve "figyelmetlennek" tartja. Azt írja, éjszaka "nem erőlteti magára a megfelelés vágy olcsó maszkját", illetve "úgy tesz, mintha elveszett boldogsága nem zavarná", azaz színlel, nem őszinte se maga felé, se "kifelé".


A 'prózai én' mintegy elvárná, hogy a "címzett" és a környezet megértse, azaz hogy mások "belelássanak a lelkébe", illetve "meglássák lelke mélyén" a színlelés mögött a tényleges ("nyomorúságos") helyzetet, "meghallják néma jajszavát", és segítsenek neki. Hát, az efféle (amolyan "naív gyermeki", egyébként akár "jogosnak" is mondható) elvárás teljesülése a fennálló körülmények és "állapotok" között "nehéz ügy"..


Hogy mennyire kell komolyan venni az ilyen jellegű és tartalmú szöveget, nem tudom megítélni.

2021. ápr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, mostanában egyre inkább úgy vettem észre hogy jobban magára veszi a dolgokat és egyre csak messzeb szeretne tőlünk kerülni. Régebben a tanárjai szokták dicsérni az írásait de azt monta nemakar ehhez kapcsolatos iskolába menni, de azért kiváncsi vagyok hogy hogy alakultak volna a dolgok akkor. Soha nemmondott róla semmit de szerintem tehetségtelennek érzi magát.
2021. ápr. 7. 14:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, ha egy bizonyos élethelyzet ihlette irodalmias szövegnek fogjuk fel az egészet, akkor próbálkozásnak, "szárnypróbálgatásnak" szerintem nem rossz, van tehetség az íróban, én a helyében folytatnám hasonló szövegek írását - hozzátéve, hogy "lehetőség szerint" jó ha "fény gyúl az éjszakában", és nem ilyen negatív tartalmú végig a szöveg. :)
2021. ápr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2-es. Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásaidat, megpróbálok egy kicsit több időt tölteni vele és segíteni neki hogy belássa hogy van tehetsége. :)
2021. ápr. 7. 18:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Az mindenkinél a minimum kellene, hogy az otthoni légkör támogató és szeretetteljes, és egy normális szintig elfogadó legyen, hadd érezze a gyerek azt, hogy van értelme élnie.
2021. ápr. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Az, hogy elolvasod a lányod levelét, a te dolgot. Én biztos nem tenném, nem nekem írta. De az, hogy megosztod idegenekkel is, szerintem nagyon gáz.
2021. ápr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugtalanító a vége! Arra céloz, hogy a címzett mire észbekap, már nem lesz kin segítenie!


Lehet búcsúlevél is!


Figyelni kellene rá! Több szeretetet és törődést kell, hogy kapjon. Most sem ide kellene kiírni ezt, hanem msgkérdezni, hogy mégis hogy van, mit érez, és elmondani neki, hogy SZERETLEK KISLÁNYOM!!!!

2021. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyeneket èn is szoktam írni a naplómba sőt ennèl durvábbakat
2021. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!