Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióval és szorongással...

Depresszióval és szorongással küzdök egyszerre és nem sikerül az orvosoknak meggyógyítani. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok. 17 éves korom óta vagyok pszichiátriai gondozott. Volt egy öngyilkossági kísérletem, elüttettem magam egy autóval nyílt törést szenvedtem de fizikailag nem lett maradandó bajom. Súlyos depresszióban és szorongásos epizódokkal szenvedek azóta. Rossz tanuló voltam középiskolában. Egyszerű érettségivel végezhető irodai munkát végzek.

Nagyon sok gyógyszeres és pszichoterápiát kipróbáltunk már, jó orvosom van és küzd értem de mind hiába.


Az életem jelenleg:


Elmegyek dolgozni nem eszek egész nap próbálom minden időmet a munkaidőben kihasználni, mindent elvállalok amit csak lehet. Hazaérek és nincs egyszerűen életkedvem, első körben persze túlzabálom magam mert nem ettem egész nap, emiatt elhíztam. Aztán beülök a laptop elé és letargikusan bámulom a monitort, fél óránként befekszek az ágyba elalszom egy időre, megint vissza aztán jön az esti altató ami talán elaltat, talán nem. Teljes letargia az egész, egy hasztalan szardarabként tekintek magamra. Sokat gondolok arra, hogy jó lenne kínok között meghalni, erőszakosan mert ezt érdemlem, nem vagyok elég hasznos tagja a társadalomnak, nem lehetnek büszkék rám a szüleim. Volt egy két éven át tartó kapcsolatom aminek persze vége kellet, hogy legyen nem lehet velem kapcsolatban lenni. Az immun rendszerem is le van gyengülve, tele vagyok bőrtünettel. A szorongásos epizód abban más, hogy ilyenkor görcsös vagyok, gombóc érzés a torokban és jobban pörögnek a gondolatok.


A lényeg, hogy nincs erőm semmihez, semmit tenni. Megpróbáltam elmenni futni például de valamiért végig sírtam az egészet, mert olyan alacsony az önbizalmam, hogy azt hittem , hogy mindenki engem nézett ,hogy milyen kövér semmitérő vagyok, hajnalig fagyoskodtam egy padon mire sikerült erőt venni hazamenni. Az ágyban fekvés és a laptop előtt ülés az amire képes vagyok anélkül, hogy a mentális állapotom ne legyen teljesen dekompenzált. Meg persze a munkába elmenés, de az egy muszáj dolog.


Nem hat már semmilyen terápia, semmit sem javul az állapotom. Olyan gondolataim vannak, hogy mint a ráknál, van a végstádium ami után csak a halál jön, hogy lehet, hogy én is végstádiumban vagyok ezzel az egész összetett mentális betegségemmel és fiatalon fogok meghalni.


Mit lehetne még tenni? Más is van hasonló cipőben mint én?



2021. ápr. 7. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagyok orvos, de eléggé vágom a témát. Az a baj, hogy hiába szedsz gyógyszereket, a borzasztó táplálkozási és egyéb szokásaiddal hazavágod a szervezetedet, és ebben benne van az agyad meg az idegrendszered is. Az alapoknál kéne kezdeni a felépülést. Rendszeres (!!!) és (!!) változatos (!!!!!) táplálkozás.

Közben rendszeres (!!) könnyű sport. Amikor kicsit helyre jött az idegrendszered, akkor észszerű diéta ( nem koplalás!!), fogyás. Ettől javul a külsőd és az önbizalmad. Ezután más területeken is megpróbálhatsz fejlődni.

2021. ápr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is volt depresszióm évekig szedtem gyógyszert több fajtát is, hosszú évek alatt valahogy elmúlott, én se értem hogyan. Nem tudok mondani semmilyen csodamódszert. De annyi tanácsom azért lenne amit leírtál nekem súlyosnak tűnik, továbbra is járj orvoshoz. Mondjuk azon csodálkozom egy gyógyszer se hat, lehet ilyen típus vagy.
2021. ápr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Bár depresszióm nem volt soha, voltak elég komoly önértékelési problémáim. Ezen kívül nyomasztott a céltalan életem. Emiatt az alkoholba menekültem. A Biblia megismerése segített ebből kijönni. Ez már lassan 19 éve volt. Neked is szívesen segítek benne. Ha akarod, írj privátban!

Üdv: Lóránd

2021. ápr. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem az már tök nagy dolog hogy van érettségid és teljes munkaidőben dolgozol. Ezzel már eleve leköröztél egy csomó embert.

Én sem tudom pontosan hogy kell kijönni ebből, nem véletlenül nézegetem ezeket a kérdéseket, de szerintem ne rögtön futni menj el, hanem mondjuk sétálni. Próbálj akár tíz percet sétálni naponta vagy párnaponta, vagy akár hetente egyszer, és onnan próbáld magad feltornászni valamennyire.

Azt nem értem pontosan, hogy miért nem eszel napközben. Szerintem kéne, bár nem sokat, de valamennyit kéne, és jó minőségű ételeket.

Persze nem kell most hirtelen túl magasra tenni a lécet, hanem egy dolgot találj ki, amitől szerinted jobb lenne, és próbálkozz. Biztos nem fog minden nap összejönni, de ha egyszer-kétszer valami összejön, pl. egy séta vagy hogy reggelizz, vagy ilyesmik, akkor már az nagy dolog, és örülj neki. Szerintem ezek erőt adhatnak a továbbiakhoz.

2021. ápr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!