Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ajánlanátok egy jó pszichológu...

Ajánlanátok egy jó pszichológust ilyen jellegű problémákra?

Figyelt kérdés

1. Olyan szintű döntésképtelenség a fontos dolgokban, hogy abba lassan beleőrülök; kivárok, hogy az élet megoldja helyettem a problémákat, de amikor megoldja is, és tálcán kínál egy lehetőséget, szinte azonnal visszakozom. Nem tudok döntést hozni vagy elfogadni - mondjuk - vkinek a közeledését, mert amint döntöttem vmi/vki mellett, baromi nagy ürességet érzek, és csak azt látom, mi mindent veszítek azzal, ha elkötelezem magam. Mintha nem is az lenne a fontos számomra, hogy valamibe bele tudjam vetni magamat, szívből átélni és megélni, csak az, hogy legyen X számú döntési lehetőségem - amikhez ragaszkodom -, de ne kelljen egyből döntenem, azok a lehetőségek ott sorakozzanak, rám várva az idők végezetéig. Ha az egyik lehetőség kiesik, amit "megszoktam" (mint pl. egy férfi, aki sokáig várt rám, de már teljesen érthető módon beleunt ebbe, és vszínűleg épp mostanában kötelezi el magát egy életre vki mással), átverve érzem magam, pokolian szenvedek, és úgy érzem, talán épp azzal/vele úszott el a boldogságom. Ugyanakkor visszahívni se tudom, mert nem ígérhetek neki semmi biztosat, és mert egyébként is, utálok felelősséget vállalni a döntéseimért.

2. Nem tudok szívből, önzetlenül szeretni.

3. Folyamatosan szorongok, szinte létállapotom, és amint megszűnik az egyik ok, amiért szoronghatok, "mesteri" módon találom meg a következőt. Mintha az lenne a lényeg, hogy szoronghassak vmiért. Körbe-körbe járnak a gondolataim, néha fizikai fájdalmat érzek a mentális és lelki szenvedés miatt.

4. Nem váltam még le érzelmileg anyukámról, pedig bőven elmúltam harminc.


Nem szeretnék ilyen lenni, szeretném lecsillapítani az elmémet, megélni az életet, döntéseket hozni, nem félni a következményeiktől, és aztán felelősséget vállalni a döntéseimért. Tudtok ajánlani egy jó (egy igazán jó, lehetőleg idősebb, és ha lehet, nő) pszichológust, aki tudna velem online foglalkozni?

Pszichológus kell, és nem pszichiáter, mert gyógyszert szedni nem szeretnék. Legalábbis, amíg van minimális remény arra, hogy beszélgetős terápiával van számomra is kiút, addig nem.



2021. ápr. 7. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pszi.hu

Esetleg.


De inkább lakóhelyednek megfelelően az interneten keress értékelések alapján. Általában ugye kép és van róluk hogy melyik lehet szimpatikusabb számodra.

2021. ápr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nézegettem én is pszichológusokat, de a legtöbb fiatal, és őket szinte azonnal ki is zárom. Voltam pár alkalom erejéig egy fiatal (max. velem egykorú nőnél) 3-4 éve, és kb. semmit sem használt. Azért lenne jó a személyes ajánlás, ami tapasztalaton alapul, mert leírás és arckép alapján nagyon nehéz dönteni.
2021. ápr. 7. 15:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor ebben lehet sokat segítene hogyha megjelölnéd a helységedet, vagy hogy meddig mennél el.
2021. ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Nagy tévedésben vagy ha azt hiszed a pszichiáter mindig gyógyszert ad. Igen, tb-s rendelésen nincs pszichoterápia, ott gyógyszereznek. De én jártam magánban terápiára és nem kaptam gyógyszert. A pszichoterapeuták pedig nagyobb tudásúak a pszichológusoknál.
2021. ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Pszichoterapeuta is jó, kedves utolsó válaszoló, ha van vele pozitív tapasztalatod.

Egyébként mindegy, hova valósi, online szeretnék vele konzultálni. Ezért nem adtam meg azt sem, én hol lakom.

2021. ápr. 7. 16:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút pozitív vele a tapasztalatom, de ő nem csinál online terápiát, és jelen helyzetben új betegeket sem fogad, épp ezért. Ha őszinte akarok lenni face to face amúgy jobb. De tudom most mi a helyzet. Drukkolok, hogy találj jó szakembert, hidd el segíteni fog! Voltak hasonló problémáim és túljutottam rajta.
2021. ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tudom/gondolom, hogy úgy jobb, de még rendes körülmények között is nehéz lenne összeegyeztetnem a munkámmal a személyes konzultáción való megjelenést.

Köszönöm! Bár úgy lenne... Csak nagyon nehéz hinni benne. Most is épp mélyponton vagyok, és úgy érzem, kétfelé szakadok.

2021. ápr. 7. 16:28
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
Nem akarlak lebeszélni semmiről, de szerintem nem pszichológusra lenne szükséged, hanem étrendmódosításra. Amiket leírtál, a gluténérzékenység távoli tünetei. És mielőtt azt mondod, nem vagy gluténérzékeny, hadd mondjam el, hogy a rejtett gluténérzékenységet évek óta (f-)elismeri a Nemzetközi Cöliákia Kongresszus, csak az orvosi protokollba még nem került be. (A British Medical Journal szerint erre átlagban min. 17 évet várni kell.) Mit jelent ez? Azt, hogy pszichológushoz küldenek olyan embereket, akiknek pusztán emésztőrendszeri problémái vannak.
2021. ápr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Miquelnek igaza lehet

Nekem éppen gócom van. Jelenleg nem műthető, és rettenetesen kihat a lelki világomra. Pánik, szorongás, üresség, düh és stb. negatív gondolatok , amik ellen nem tudok tenni.

Nem mindig fáj, szóval nem az miatt.

Viszont az állandó gyulladás (vagy a rejtett étel allergia is) okozhat hasonlót.

Mondjuk ez éppen vérvizsgálattal kimutatható.


Ha a jövőben , neked megfelelő szakemberrel sem sikerül megoldanod ezt, lehet erre az irányba kellene lépni.

2021. ápr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nahát, kedves két utolsó válaszoló, csodás lenne, ha "csak" ennyi lenne! Bevallom, hallottam már olyasmiről pl. skizofrénia kapcsán, hogy rejtett ételallergia is okozhatja, de az én esetemben nem gondoltam erre. Köszönöm, hogy felhívtátok rá a figyelmemet, utána fogok járni! :)
2021. ápr. 7. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!