Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax és Rexetin (paroxetin)...

Xanax és Rexetin (paroxetin) elvonási tünetek meddig tartanak?

Figyelt kérdés
Kb. három hónapig szedtem ezeket: Rexetin 5 mg és Xanaxból este fél szem (0,125 mg) altatóként. Két hete abbahagytam őket és még mindig furán érzem magam. Talán mondhatom azt, hogy minden nap egyre jobb, de vannak visszaesések. Mások is voltak benne ebben?

2021. ápr. 7. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan nem lehet tudni, sok mindentől függ. Pár hét, esetleg néhány hónap. De 3 hónap szedés az smafu. Én 12 évig (!!) szedtem nyugtatókat, 1 év alatt hagytam el csökkentgetve. 16 hónapja tiszta vagyok, és még mindig vannak elvonási tüneteim.

Minimum 2-3 hónapig eltartanak ezek, maximum 3-4 évig. De az már súlyos függőség, és évekig tartó szedés, vagy nagy dózisok esetén.

2021. ápr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, mások is vannak ebben igen. Magyar lakosság 1-2%-a gyógyszerfüggő, Amerikában ez több millió embert jelent. Van olyan beszélgetős fórum, ahol több ezer leszokó osztja meg a tapasztalatait az elvonási tünetekről.
2021. ápr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-2% a diagnosztizált gyógyszerfüggő. A valós szám 400-500 ezer közé tehető. Az idősebb korosztány mintegy kétharmada. Havonta legalább 300-400 új esetet diagnosztizálnak. Viszont ebbe beletartoznak az orrspray függők (kb. 25-30 ezer) és a gyenge vény nélkül kapható gyógyszer függők (60-80 ezer) is.


Kérdező, mindenki szervezete máshogy reagál. A legnehezebb az első 4 hét. Ennyi idő után nem hinném, hogy 8 hétnél tovább elhúzódik.

2021. ápr. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3: Orrspray függő én is voltam, de az semmiség ehhez képest. Pár nap alatt elmúlik a neheze. Amint tudatosítod magadban, nem lehet semmi bajod, már könnyen megy.
2021. ápr. 8. 02:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2-3 hét alatt lecengett. Ez már lehet az eredeeti tüneted, amire kaptad.
2022. ápr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!